Наукова роботаПріоритетні напрями наукових досліджень кафедри Кафедра менеджменту, як один з пріоритетних напрямів роботи, реалізує наукові дослідження актуальних тенденцій розвитку управління бізнес-організаціями в контексті глобальних трендів цифрової економіки. Зокрема, на період 2021-2025 рр. визначені такі напрями досліджень:
Наукові школи Дослідження сучасних проблем та перспектив функціонування бізнес-організацій відбувається в межах розвитку трьох наукових шкіл: Тематика п'ятирічних науково-дослідних робіт кафедри
Виконані госпрозрахункові науково-дослідні теми:
Наукове співробітництво Кафедра менеджменту активно розвиває наукове і науково-технічне співробітництво із зарубіжними партнерами за напрямами:
Монографії кафедри
Конференції кафедри Важливим напрямом наукової роботи є оприлюднення й поширення отриманих результатів досліджень через обговорення на всеукраїнських і міжнародних конференціях. Кафедра менеджменту на регулярній основі проводить міжнародні науково-практичні конференції. Підготовка наукових кадрів Актуальні дослідження Провадиться підготовка здобувачів третього (освітньо-наукового) рівні для отримання наукового ступеня доктор філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент. Здобувачі рівня Ph.D виконують оригінальні дисертаційні дослідження у сфері менеджменту за актуальною тематикою:
Захищені дисертації на здобуття ступеня доктора економічних наук:
на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 Менеджмент
на здобуття ступеня кандидата економічних наук:
Науковий семінар кафедри Керівником наукового семінару кафедри менеджменту від 2023 року є к.е.н, доцент Т.І. Решетняк
Наукова робота студентів Кафедра менеджменту з метою виявлення й підтримки обдарованої студентської молоді отримала право проводити Всеукраїнську студентську Олімпіаду з дисципліни «Менеджмент» на період 2020-2022 рр., згідно наказу МОН України № 1580 від 17.12.2019 р. З 2018 по 2020 роки з метою створення умов для творчого зростання й підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації кафедра проводила Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за спеціальністю «Менеджмент організацій» Від 2018 року функціонують два проєкти співпраці з бізнес-спільнотою: «Практикум від професіоналів» та "Менеджмент студії", в межах яких організовуються зустрічі студентів з успішними представниками провідних вітчизняних і міжнародних компаній як в межах окремих дивсциплін, так і в межах освітніх програм, для посилення практичної складової здобувачів вищої освіти через знайомство з найкращим бізнесовим досвідом. З 2020 року під керівництвом к.е.н., доцента Д.С. Ліфінцева започатковано роботу наукового гуртка кафедри «Імперативи сучасного менеджменту», який реалізує ініціативи у науковій роботі й дослідженнях здобувачів всіх трьох рівнів вищої освіти. Від 2022 року науковий гурток функціонує під керівництвом д.е.н., професора О.В. Калініна (в 2023 р. проведено 6 заходів, в 2022 р – 7 заходів). Роботу наукового гуртка орієнтовано на посилення soft skills здобувачів і формування й посилення дослідницьких (hard skills) навичок і компетенцій. Порядок роботи наукового гуртка. Міжнародна науково-практична студентська конференція: Кафедрою ініційовано проведення від 2020 року щорічної Міжнародної науково-практичної студентської конференції англійською мовою «Менеджмент: виклики та перспективи»:
В роботі конференції беруть участь переважно представники наукової еліти серед здобувачів всіх рівнів вищої освіти і їх наукові керівники, члени організаційного комітету та всі зацікавлені особи з України, Республіки Болгарії, Грузії, Федеративної Республіки Німеччини, Республіки Польщі, Румунії. Під час обговорення панує атмосфера толерантності й конструктивної наукової дискусії з підтриманням результатів наукового пошуку учасників і побажаннями кожному здобувачеві не зупинятися на досягнутому і здійснювати подальші наукові дослідження за актуальною тематикою. Платформа в межах щорічної науково-студентської конференції КНЕУ ім. В.Гетьмана
З квітня по травень 2024 року заплановано проведення 91-ої щорічної студентської наукової конференції «Інноваційні проєкти повоєнного відновлення України» в асинхронному режимі. Наукові досягнення студентів Результати наукової роботи студентів за 2020 рік: Публікації (у співавторстві):
Участь студентів у міжнародних заходах:
Участь студентів у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук
Результати наукової роботи студентів за 2021 рік Публікації (у співавторстві):
Участь студентів у міжнародних заходах:
Участь студентів у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук.
Результати наукової роботи студентів за 2022 рік Публікації (у співавторстві):
Участь студентів у міжнародних заходах:
Команда Голубятнікова Степана (4 курс, ОПП «Менеджмент бізнес-організацій» ЕО-401; Загоняйло Ірина, Черняк Олег, Молчанова Владислава Гунченко Денис) представила бізнес-ідею «CBCB» - організація багатофункціонального енергонезалежного коворкінгу, який поєднає коворкінг-кафе-притулок-бомбосховище та буде приймати відвідувачів незалежно від наявності електро-, водо- та теплопостачання. Команда посіла 2 місце й отримала ваучер на розвиток/тестування бізнес ідеї на суму 500 фунтів стерлінгів Команда Думнич Руслан (4 курс ОПП «Менеджмент бізнес-організацій» EO-402; Бакота Христина, Рвачов Владислав, Степанюк Володимир, Тищенко Анна) презентувала міжнародному журі бізнес-ідею « Створення авіаційного містечка на базі аеродрому Гостомель», в якому планується організовувати різноманітні міжнародні авіашоу та інші евенти, спрямовані на підтримку та розвиток слави самого великого літака-української Мрії. Призового місця команда не зайняла, враховуючи пріоритети конкурсу (короткострокові невеликі проекти), але отримала запрошення на подальший розвиток проекту з участю міжнародних менторів. Науковий керівник – д.е.н, професор Лігоненко Л.О. Міжнародний конкурс відео-пітчів «Creative Spark Big Idea Challenge». Команда-фіналіст у складі студентів магістерської програми ОПП «Менеджмент бізнес-організацій» - Вікторія Гамолі, Юлія Габрись, Вадим Адаменко, Анастасія Когденко, Дар'їя Тітова. Ментор – д.е.н, професор Лігоненко Л.О. Участь студентів у Всеукраїнських конкурсах:
Результати наукової роботи студентів за 2023 рік Публікації (у співавторстві):
Участь студентів у міжнародних заходах:
Участь студентів у Всеукраїнських конкурсах :
ЗВІТИ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
Плани наукових заходів |