Факультет економiки та управлiння

Воркшоп «Економіка сталого розвитку» в КНЕУ25 Травня 2015р.

За підтримки Шведського інституту та Посольства Швеції в Україні у КНЕУ імені Вадима Гетьмана відбувся міжнародний воркшоп з економіки сталого розвитку

22-23 травня 2015 року у Київському національному економічному університеті відбувся міжнародний воркшоп на тему “Економіка сталого розвитку”, який реалізовано за грантової підтримки Шведського інституту. Ключовою метою заходу було об’єднання зусиль і налагодження комунікацій між випускниками програм зі сталого розвитку, які ініціюються та реалізуються Шведським інститутом. Подібного роду ініціативи цей високоповажний заклад організовує по всьому світу, в тому числі і в Україні. Окрім випускників, участь у воркшопі взяли студенти й викладачі з різних куточків України, запрошені іноземні й вітчизняні фахівці з питань сталого розвитку. Захід модерувала випускник літньої програми Шведського інституту, доцент КНЕУ Марія Тищенко. Міжнародний воркшоп відкрили словами привітань посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат, декан Факультету економіки та управління КНЕУ Олександр Востряков, а також директор КАЙДЗЕН-клубу в Україні Іван Сарвар. Андреас фон Бекерат у вітальній промові поділився власними думками щодо актуальності забезпечення сталого розвитку, ефективним досвідом Швеції у реалізації подібних ініціатив на практиці, а також високо оцінив зусилля Шведського інституту у сфері розробки, імплементації та популяризації ідей сталості. Олександр Востряков відмітив важливу роль сучасних українських університетів в частині розвитку нових та інноваційних розробок у сфері економіки сталого розвитку. Іван Сарвар акцентував увагу на прогресивному японському досвіді, зокрема філософії Кайдзен, щодо імплементації цієї концепції.

Програма заходу передбачала цикл коротких лекцій від фахівців та експертів, які стосувалися сучасної методології сталого розвитку (старший викладач КНЕУ Арсен Келічавий), сучасних ролі та місця університетів у просуванні ідеї сталості (доцент КНЕУ Володимир Сацик) та перспектив розбудови сонячної енергетики в Україні (менеджер компанії “Магнус” Денис Хоменко). Програма першого дня воркшопу була доповнена ознайомчою поїздкою учасників до всесвітньо відомої шведської компанії Tetra Pak, яка спеціалізується на переробці та виробництві упаковки для продуктів харчування, виробничі потужності якої розміщені у м. Києві. У ході екскурсії начальник зміни Віталій Сичевський з особливим захопленням розповів відвідувачам про історію компанії, основні виробничі процеси виготовлення упаковки за шведськими технологіями, бізнес-структуру підприємства та його перспективи на майбутнє, у тому числі в екологічній сфері.

Програма другого дня воркшопу базувалась на тренінгових технологіях за методикою “Світового кафе”, у ході якого учасники заходу за тренерської підтримки (доцент КНЕУ Марія Тищенко) і в режимі інтерактивної дискусії обмінялися своїм баченням та шляхами імплементації ідей сталого розвитку. Кожна з міні-груп учасників мала змогу запропонувати і презентувати власні інноваційні рішення в частині моделювання ефективних економічних напрямів реалізації цієї концепції на практиці.

В цілому захід відбувся у дружній атмосфері, сприяв налагодженню ефективних комунікацій та продуктивному діалогу між учасниками, дав можливість проявити таланти кожному присутньому упродовж двох днів роботи воркшопу. Співорганізатори висловлюють слова щирої подяки усім учасникам заходу, фасилітаторам, запрошеним експертам, адміністрації факультету економіки та управління КНЕУ, посольству ШВЕЦІЇ в Україні за сприяння у його вдалому проведенні.