Нова актуальна стаття доцента кафедри політичної економії у провідному економічному журналі України09 Грудня 2014р.

У № 11 за 2014 р. журналу "Економіка України" вийшла в світ стаття доцента кафедри політичної економії факультетів управління і управління персоналом та маркетингу Євгена Ніколаєва "Адаптація українських наукових економічних журналів до сучасних міжнародних академічних стандартів". Стаття має на меті привернути увагу читачів до проблеми підвищення фахового рівня українських наукових економічних журналів та поліпшення якості статей, що публікуються в цих журналах.

Автор статті зазначає:

– Колеги і друзі! Я написав цю статтю, коли більше не зміг спокійно дивитися на ті тексти, що масово публікуються у багатьох українських виданнях зі статусом наукових і фахових з економічних наук (а насправді і з політологічних, і з соціологічних, і з інших галузей суспільствознавства). Мав на меті привернути увагу до того прикрого факту, що рівень наукових економічних публікацій в Україні давно став абсурдно ненауковим. І спробував викласти найбільші проблеми публікацій, запропонувати деякі алгоритми початку переходу таких видань та статей зі стану сумнозвісних "мурзилок" до статусу справжніх та змістовних наукових публікацій.

Кілька друзів і колег вже встигли прочитати мою статтю. Я дістав дві протилежні думки – "стаття смілива" і "стаття обережна". Не знаю - я не розв’язав для себе дилему оцінки стакана як напівпорожнього чи напівповного. Знаю, що писав щиро, намагався писати виважено. Закликаю, по суті, до здорового глузду, до того, аби почати дивитися, чим живе цивілізований науковий світ, до того, щоб починати позбуватися від псевдонаукових текстів там, де їм не місце, до того, щоб думати, думати і ще раз думати.

Я далекий від двох ідей щодо наукових публікацій з економіки. Я далекий від того, щоб нам усім негайно переходити на виключно англійську мову публікацій. Так само не поділяю сеґреґаційної думки, що статті з економіки без статистики та математичних моделей є ненауковими апріорі, а тому >95% того, що українська наукова спільнота вважає економічною наукою, таким не є. Ми маємо власну традицію економічних досліджень, ми маємо перед собою вищі стандарти, до яких треба ще рости, і за один день ми всі не станемо фахівцями з економетричного моделювання.

Прошу читати, а якщо поділяєте викладене в ній бачення, то й поширювати серед колег, насамперед серед тих, хто сам активно пише наукові статті і тих, хто входить до складу редколегій наших українських наукових фахових видань із суспільних дисциплін (не обов’язково тільки з економіки). Спільними зусиллями зробимо наш науковий інформаційний простір кращим! Дякую!

Текст статті вільно доступний на сайті інституційного репозитарію КНЕУ: Ніколаєв Євген. Адаптація українських наукових економічних журналів до сучасних міжнародних академічних стандартів