Відбулася студентська конференція на тему: «Теоретичні проблеми сучасної економічної теорії: національний, глобальний, цивілізаційний вимір»06 Березня 2014р.

3 березня 2014 р. в КНЕУ ім. Гетьмана відбулася студентська конференція на тему: «ТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ: НАЦІОНАЛЬНИЙ, ГЛОБАЛЬНИЙ, ЦИВІЛІЗАЦІЙНИЙ ВИМІР».

Пленарне та секційне засідання проходило під науковим керівництвомголови організаційного комітету, д.е.н., проф. кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів ЯКУБЕНКА В. Д. В якості членів журі виступили: завідувач кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів, член-кореспондент НАН України, академік Економічної академії України та АН «Вищої школи України», заслужений діяч науки і техніки України, д.е.н., проф. Савчук В. С., заступник завідувача кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів д.е.н, проф. Зайцев Ю. К., аспірант кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів Титенко О. А., аспірант кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів Татомір В. О.

Під час конференції виступили 18 студентів, представлено 16 доповідей, присвячених теоретичним проблемам сучасної економічної теорії. Зокрема, висвітлювалися питаннятеорії “ресурсного прокляття”, побудови економіки добробуту, циклічність технологічних змін, внеску фізичної економії в теорію сталого розвитку, середнього класу як предмета політ-економічних досліджень, інноваційного розвитку та інноваційної моделі економікитощо. Всі без виключення доповіді викликали високу цікавість як студентської аудиторії, так і членів журі. Доповідачам було поставлено низка запитань; по окремим аспектам доповідей виникли тривалі дискусії.

Конференція тривала понад шість годин. В цілому було виявлено значний науковий потенціал доповідачів та високий рівень їх фахової підготовки.

За результатами обговорення члени журі відзначили виступ таких доповідачів:

1) Самойлович Дмитро, Шебеко Юлія – 5 курсз доповіддю на тему: «Врахування теорії “ресурсного прокляття” при розробці шляхів забезпечення стійкого розвитку економіки України»;

2) Гурін Артем Юрійович, Чмерук Олександр Миколайович– 1 курсз доповіддю на тему: «Проблеми та перспективи розвитку автодорожнього господарства України».

За рішенням членів журі переможців студентської конференції буде визначено за надісланими доповідями.

Кафедра політичної економії обліково-економічних факультетіввисловлює щиру подяку всім організаторам та учасникам конференції.

Програма конференції

Пленарні доповіді:

1. Самойлович Дмитро, Шебеко Юлія – 5  курс.

Доповідь: «Врахування теорії ресурсного прокляття при розробці шляхів забезпечення стійкого розвитку економіки України»

2. Борщенко Тетяна Ігорівна – 4  курс.

Доповідь: «Проблема побудови економіки добробуту в Україні»

3. Семенець Юлія Олександрівна – 5  курс.

Доповідь: «Циклічність технологічних змін»

4. Цаповська Марія Володимирівна – 5  курс.

Доповідь: «Внесок фізичної економії в теорію сталого розвитку»

СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ

1. Гузун Вiкторiя, Бiруля  Володимир – 5  курс.

«Державна бюджетна політика фінансування програм економiчного розвитку»

2. Дікун Анастасія Андріївна – 5  курс.

«Середній клас як предмет політ економічних досліджень»

3. Дмитренко Олександр Юрійович – 5  курс.

«Інтернаціоналізація та глобалізація економічного розвитку в світі»

4. Федько Іванна Василавна – 5  курс.

«Інноваційний розвиток суспільства на основі інтелектуального капіталу»

5. Костюченко Анастасія Василівна – 5  курс.

«Інноваційна модель економіки як спосіб забезпечення сталого розвитку»

6. Овчар Юліана Олегівна – 1  курс.

«Зміна курсу економічної політики України за роки незалежності»

7. Байкова Ірина Валеріївна  – 5  курс.

«Інтелектуальна рента як фактор інноваційної економіки»

8. Притика Маша Олегівна – 5  курс.

«Суб’єкти національної економіки в глобальних інтеграційних об’єднаннях»

9. Николюк Марина Олександрівна – 3  курс.

«Кліометрія – новітня технологія економічного аналізу»

10. Литвиненко Анастасія Сергіївна – 5  курс.

«Інноваційна складова глобальної конкурентоспроможності національної економіки»

11. Неділько Євгеній Олегович – 5  курс.

«Інноваційна політика зарубіжних країн: концепції, стратегії та досвід для України»

12. Мороз Євген Олександрович – 2  курс.

«Економічна політика сучасної держави: стратегічні напрями та ефективність»