Наукова роботаВажливим напрямком діяльності кафедри економічної теорії є наукова діяльність. Її роль визначається тим, що в умовах швидкого морального старіння інформації розвиток вищої освіти і підготовка висококваліфікованих кадрів неможливі без здійснення викладачами власних науково-дослідних робіт. Кафедра економічної теорії займає провідні позиції у науково-дослідній роботі в університеті.
НАУКОВІ ШКОЛИ Наукова школа "ІСТОРІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ УКРАЇНИ" Започаткована в 50-х рр. ХХ-го ст. в Академії наук Української ССР, була пов’язана з науковими розробками В.С.Жученка, С.М.Злупка, Л.Я.Корнійчук, В.П.Теплицького та інших вчених, а також публікацією праць “Нариси з історії економічної думки на Україні” (1956) і “З історії економічної думки на Україні” (1961), що виокремили українську економічну думку як окрему предметну сферу аналізу з радянської економічної думки в цілому. Професор Л.Я.Корнійчук, яка стояла біля витоків формування наукової школи історії економічної думки України, в стінах Київського національного економічного університету згуртувала навколо себе однодумців, послідовників, учнів (В.М.Фещенко, С.Н.Антонюк, Л.В.Воробйова, Н.О.Тимочко, Ю.В.Тимченко), що продовжили справу вивчення економічної думки України та наукового внеску її представників у світову економічну теорію.
НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ Наукові дослідження здійснюються згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри за темами: "Трансформація економічних парадигм в умовах сучасної економічної кризи" (2017-2021). В умовах світової економічної кризи акцент економічного аналізу все частіше зміщується на інститути та інституціональні механізми, що регулюють господарське життя суспільства та визначають потенційні межі його розвитку. Особливу теоретичну і практичну актуальність набуває використання інституціональних підходів в межах дискусії щодо необхідності перегляду панівної економічної парадигми на сучасному етапі розвитку економічної системи.
"Сучасна економічна думка про еволюцію господарських систем: цивілізаційний підхід" (2015-2020) На методологічному підґрунті цивілізаційної парадигми суспільствознавства досліджується процес становлення та розвитку господарства країн Європейської цивілізації від давнини до сучасності у відображенні української та світової економічної думки з урахуванням теоретичних, філософських та національно-ментальних особливостей розвитку їх наукових шкіл та напрямів.
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ (ПУБЛІКАЦІЇ) Наукова діяльність кафедри у 2022 році Наукова діяльність кафедри у 2018 році Наукова діяльність кафедри у 2017 році Наукова діяльність кафедри у 2016 році
НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ КОНФЕРЕНЦІЇ Заплановані кафедрою наукові заходи у 2019 році Остання редакція: 11.11.24 |