Гостьова лекція Юлії Галустян за темою "Гендерна рівність та соціальна інклюзія в контексті стійкого розвитку"21 Травня 2024р.

21 травня 2024 року в межах підготовки магістрів зі спеціальності «Економічна аналітика» відбулась відкрита гостьова лекція за темою «Гендерна рівність та соціальна інклюзія в контексті стійкого розвитку». Для студентів аналітиків, викладачів факультету економіки та управління її провела Юлія Галустян – радниця Міністра енергетики України з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, експертка з гендерних питань USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Лекція охоплювала комплекс питань від історії, передумов формування ідеології та політики гендерної рівності та соціальної інклюзії, до проблем і принципів імплементації відповідної політики та процедур управління в різних галузях економіки. Були оглянуті  кращі практики в сфері підготовки персоналу, забезпечення інституціональної спроможності організацій, оцінювання програм і політики, що дозволяють перетворити принципи гендерної рівності та соціальної інклюзії на дієвий інструмент розвитку організацій, спільнот та суспільства загалом.

Загальна настанова лекції: технологічний і соціальний розвиток нерозривно пов'язані з поширенням гендерно чутливого та інклюзивного управління, сприйняттям бізнесом, державними органами та населенням принципів недискримінації та інклюзії як стратегії «win-win», що дозволяє усім верствам суспільства долучатись як до створення джерел розвитку, так і до вилучення вигід від динамічного та інноваційного середовища взаємодії у соціально-економічній та політичній сферах.

В обговоренні матеріалів лекції брали участь, як студенти аналітики різних курсів, так і викладачі. Спільним побажанням і викладацької і студентської спільнот стало продовження співробітництва та пошук можливостей для реалізації подальших спільних проектів із залученням студентів аналітиків до реалізації сучасних дослідницьких проектів та підтримки розробки й імплементації політики гендерної рівності та соціальної інклюзії.

Щиро дякуємо Юлії Галустян за цікаву лекцію та продуктивну дискусію.