- Головна»
- Факультети та інститути»
- Факультет економiки та управлiння»
- Кафедри»
- Кафедра економічної теорії»
- Події»
- Публікація професора кафедри Кириленка В.І. та доцента кафедри Д.Хохича у провідному науково-теоретичному журналі "Фінанси України"
Публікація професора кафедри Кириленка В.І. та доцента кафедри Д.Хохича у провідному науково-теоретичному журналі "Фінанси України"29 Березня 2023р.
За допомогою дисперсійного аналізу перевірено гіпотезу про наявність зв’язку між складовими каналів глобалізації та показниками інфляції, що визначають волатильність цін на товари та послуги у середньостроковій перспективі.
Проаналізовано глобальні складові кожного показника інфляції для повної вибірки країн з розвинутою економікою та ринків, що розвиваються. Виявлено, що в індексі споживчих цін (ІСЦ) та індексі цін виробників (ІЦВ) є значущий спільний глобальний компонент, що становить 40 % різниці в інфляції ІСЦ та 52 % в інфляції ІЦВ країн у вибірці. Однак роль спільного компонента є набагато меншою для базової інфляції та інфляції заробітної плати. Перша основна складова інфляції пояснює близько 21–26 % варіації інфляції для різних вибірок. Зростання глобальної складової інфляції за останні два десятиліття можна пояснити основними великомасштабними кризами, що виникають унаслідок високої волатильності цін на сировинні товари, більшої чутливості країн до потрясінь через розширення торгівлі чи фінансову інтеграцію або тісніші прямі зв’язки між економіками.
Ефект перенесення глобальної інфляції на внутрішні ціни вимагає від центробанків проведення жорсткішої монетарної політики в напрямі досягнення цінової стабільності.
Детальніше зі статтею можна ознайомитися за посиланням.