Упродовж робочого тижня з 29 жовтня по 2 листопада 2018 року в КНЕУ імені Вадима Гетьмана перебував відомий французький вчений, доктор наук, повний професор-дослідник Жіль Кампаньоло (Gilles Campagnolo) з Екс-Марсельського університету (Франція). Візит був насичений науковими зустрічами зі студентами, аспірантами і професорсько-викладацьким складом, обміном досвідом в науці і освіті, було проведено обговорення можливих спільних наукових проектів.
29 жовтня 2018 року відбувся круглий стіл за участі професора Ж.Кампаньоло на тему: «Джерела фінансування навчання і наукових досліджень молоді в Євросоюзі: досвід Франції». Організатори круглого столу, кафедра економічної теорії, наукова школа КНЕУ «Сучасна політична економія» (проф.О.Москаленко, проф.Ю.Зайцев), Україно-Французький інститут менеджменту (проф. І.Решетнікова) та кафедра іноземних мов факультету міжнародної економіки та менеджменту (О.Шевченко, В.Турчанінова) запросили студентів різних економічних спеціальностей, які вивчають французьку та англійську мови. Професор поділився своїм досвідом керування міжнародними дослідженнями і дослідницькими групами. Були поставлені питання про алгоритм отримання грантів для студентів на теренах ЄС, про умови і засади успіху та участі в грантових програмах тощо. До лекції долучилися також колеги з інших кафедр університету, кафедри фінансів зокрема (проф. Є.Поліщук). Зацікавлення та активність під час спілкування засвідчили про актуальність і важливість організації подібних зустрічей для наших студентів, їх відкритість до сприйняття нового, бажання отримувати інформацію з різних джерел, зокрема авторитетних міжнародних.
Крім того, 31 жовтня проф.Ж.Кампаньоло прочитав лекцію на тему: «Carl Menger and the birth of the «Austrian school» (англ.), де учасниками були аспіранти PhD-програм першого року навчання, завідувач кафедри економічної теорії проф. В.Кириленко та професори і доценти кафедри економічної теорії КНЕУ. Під час лекції проф. Ж.Кампаньоло розкрив маловідомі факти про наукові погляди Карла Менгера, засновника австрійської школи економіки, звернув увагу на історіографію праць вченого, а також на помилки у перекладах, які призвели до невірної інтерпретації його окремих наукових поглядів, зокрема тлумачення «Таблиці Менгера» з позицій кардиналістського чи ординалістського підходів. Також було розглянуто методологічні особливості австрійської школи, а саме виокремлено лібералізм як «ядро», що складає і відрізняє австрійську школу в економічних дослідженнях від інших, мейнстріма зокрема. На завершення своєї презентації дослідник проаналізував розвиток і певну трансформацію поглядів представників австрійської школи економіки в ХХ столітті.
Важливим було і творче спілкування вчених в рамках круглого столу «Філософія економіки vs економічна філософія». Цей захід став майданчиком для обміну науковими ідеями у сфері філософії економіки та економічної філософії, сучасної економічної теорії, політичної економії та історії економічних учень, а також досвідом викладання цих дисциплін в університетах Франції та України, презентації монографій і наукового журналу. Серед учасників були професори та доценти кафедри економічної теорії КНЕУ, КНУ імені Тараса Шевченка, ДУ «Інститут економіки і прогнозування НАН України», КНТЕУ. Учасники поділилися науковими розробками. Професор Ж.Кампаньоло презентував журнал «Review of Economic Philosophy» (Париж, Франція), де він є співредактором. Дослідник також презентував свої праці, присвячені К.Менгеру, а також колективне видання «Liberalism in China Economic Development. Perspectives from Europe and Asia» (Routledge, 2016).
Проф. Ю.Зайцев і проф. О.Москаленко провели презентацію своєї книги «Сучасна політична економія як теоретична основа розвитку суспільства. Книга 1. Філософсько-методологічні засади архітектоніки предмета сучасної політичної економії» (2018). Виступили проф. В.Фещенко, доц. О.Нестеренко, проф. В.Небрат, проф. А.Маслов, який презентував книгу «Інформаційна економіка: становлення, структура та теоретичне осмислення» (2016), доц.О.Колядич, К.Лопух.
Щиро дякуємо, професоре Кампаньоло!
Наука світового рівня - це перспектива нашого університету!
Висловлюємо подяку за підтримку в організації цього заходу проректору з міжнародних зв’язків проф. В.Чужикову та Центру міжнародної академічної мобільності.
О. Москаленко, д.е.н., професор кафедри економічної теорії
Координатор візиту та наукових заходів за участю проф. Жіля Кампаньоло