Факультет економiки та управлiння

Участь команди КНЕУ у Конкурсі стартапів Dnipro Creative Startups 202431 Січня 2024р.

26 січня  2024 р. студенти КНЕУ (бакалаври зі спеціальності «Менеджмент»)   прийняли участь в загальноукраїнському конкурсі стартапів Dnipro Creative Startups 2024, який був проведений в рамках проєкту Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ Жан Моне  на факультеті економіки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. 

Конкурс проводиться в рамках проєкту «Європейський зелений курс як перспектива сталого економічного   розвитку», який спрямований на поширення засад зеленої політики та пріоритетів зеленоорієнтованого   економічного розвитку Європейського Cоюзу шляхом освітньої діяльності та проведення досліджень, організації 

На конкурс було представлено 9 стартап-проєктів, підготовлених як у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, так і в інших університетах України з м. Києва, Харкова, Кременчуга, Черкас тощо. 

КНЕУ на конкурсі представляла команда проєкту  Trash&Cash (Одним з фіналістом конкурсу  стала  команда "TRASH&CASH " (склад: лідер Юрченко Анастасія;  учасники: Колінько Альона, ЕО-403;  Гончарук Вероніка, Іщенко Аліна, Михайлова Карина, Онанченко Олександр, Саврасов Ян, Філіпенко Юлія, Яценко Ганна, група ЕО-404, 4 курс, Менеджмент бізнес-організацій; ментор- проф, д.е.н., професор кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ Лігоненко Л.О,). Запропонований бізнес-проєкт передбачає створення мережі пунктів прийому для збору використаних пластикових  та алюмінієвих пляшок з під напоїв  з  подальшим їх продажем зацікавленим партнерам  для переробки та використання  в якості сировини для різноманітних  виробничих потреб. 

Команду на конкурсі представляла Колінько Альона, яка виступила з презентацією та надала вичерпні та обґрунтовані відповіді на чисельні питання членів журі 

  Унікальність проєкту полягає в тому, що на українському ринку мало досліджена та розвинена тематика фандоматів. Дана  ідея в довоєнний період неодноразово зініціювалася, але не була реалізована в зв’язку з високою вартістю при використанні імпортного обладнання. Отож команда вирішила  зробити проєкт більш бюджетним, використовуючи гарні цифрові навички українців, їх спроможність в цифровому форматі надіслати підтвердження про здані пляшки та отримати купон на знижку або бонус на обслуговування . Усе необхідне обладнання та програмне забезпечення з штучним інтелектом (для розпізнавання вторинної сировини з метою визначення її вартості) буде замовлено у українських виробників, що створить додаткові робочі місця. 

Це не просто комерційний проєкт,  який має усі підстави перетворити у великий потужний бізнес національного рівня . Це перш за все імпакт - проєкт, який має великий потенціал для позитивного впливу на суспільство та довкілля. Реалізація проєкту може зацікавити споживачів стати більш екологічно свідомими та здобути фінансову винагороду за корисну справу. Команда розробила надихаючий слоган свого проєкту- «Дбаймо про чистоту в усьому, що нас оточує - це єдиний спосіб створити  прекрасну Україну для майбутніх поколінь».

Проєкт "TRASH&CASH "  за рішенням журі зайняв 3 місце.  Колінько Альона нагороджена сертифікатом та навчальною літературою проєкту Erasmus+ Jean Monnet «Європейський зелений курс як перспектива сталого економічного розвитку». 

Вітаємо переможців та бажаємо наступних успіхів по просуванню свого проєкту ! 

 

Інформація про результати Конкурсу на сайті  Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара - https://www.dnu.dp.ua/news/5490