Факультет економiки та управлiння

Результати проведення тематичної платформи «ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НАСЛІДКІВ ВІЙНИ» ювілейної 90-ї щорічної студентської наукової конференції «Інноваційні проєкти для післявоєнного відновлення та розвитку України» 12 травня 2023 р.12 Травня 2023р.

12 травня 2023 року відбулось онлайн-засідання тематичної платформи «ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НАСЛІДКІВ ВІЙНИ» ювілейної 90-ї щорічної студентської наукової конференції «Інноваційні проєкти для післявоєнного відновлення та розвитку України».

Організатор платформи­ кафедра національної економіки та публічного управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Партнер платформи­ кафедра управління та смарт-інновацій Київського національного університету технологій та дизайну.

МЕТА- залучення широкого кола студентів до наукового дослідження та прикладних розробок публічної політики, спрямованої на економічне відродження України.

Модератор платформи ­ к.е.н., доцент кафедри національної економіки та публічного управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Наталія ФЕДІРКО.

Цього року участь у роботі платформи взяли студенти усіх курсів бакалаврату та магістратури за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», а також вперше ­ студенти бакалаврату спеціальності 073 «Менеджмент» партнерського університету­ Київського національного університету технологій та дизайну.

Загальна кількість зареєстрованих учасників ­ 29, серед яких:

  • студенти бакалаврату освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана – 7 учасників;
  • студенти бакалаврату освітніх програм «Менеджмент», «Туристичний бізнес», «Управління проєктами та смарт-технологіями» Київського національного університету технологій та дизайну – 9 учасників;
  • студенти магістратури освітньої програми «Публічне управління та державна служба» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана – 10 учасників;
  • студенти магістратури освітньої програми «Цифрове врядування» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана – 9 учасників;
  • студенти магістратури освітньої програми «Державна політика та публічне управління» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана – 1 учасник.

Програма платформи.

Відповідно до тематики досліджень робота платформи відбулась за двома секціями:

  • Секція 1. Механізми державного управління для післявоєнного відновлення України
  • Секція 2. Механізми відновлення національної економіки

 

Робота тематичної платформи розпочалась вітальними виступами д.держ.упр., професора, завідувача кафедри національної економіки та публічного управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Олександра КАРПЕНКА та д.е.н., професора, завідувачки кафедри управління та смарт-інновацій Київського національного університету технологій та дизайну Алли КАСИЧ.

Під час онлайн-засідання студенти презентували 17 доповідей на актуальну тематику у сфері публічного управління та адміністрування, зокрема:

  1. Юлія КИРИЛЕНКО «Державно-приватне партнерство як механізм відбудови зруйнованої інфраструктури в Україні»;
  2. Микола ПУЗЬКО «Перспективи використання інструментів та технологій Web 3.0 у сфері культури в Україні»;
  3. Ганна ЛЄБЄДЄВА «Соціально-економічна складова у політиці відновлення України в контексті цифровізаційних перетворень»;
  4. Стас ВАРТАНОВ «Конкурентна політика держави в умовах євроінтеграції»;
  5. Артем ПОЗНЯК «Відбудова інфраструктури України на засадах проектного управління: виклики та  пріоритети»;
  6. Каміла ЧВОРУН «Напрями державної екологічної політики у післявоєнному відновленні України»;
  7. Катерина ГУБАР «Мінімізація корупційних ризиків на етапі повоєнного відновлення України»;
  8. Анна ЯНЧУК «Державне стимулювання інноваційної діяльності в промисловості України в умовах війни»;
  9. Марія МОРДКОВИЧ «Постравматична реабілітація постраждалих громадян від наслідків війни: виклики для державного управління»;
  10. Яна БОЛОБАН «Дерегуляція бізнес-середовища та акумуляція підприємницького потенціалу для післявоєнного відновлення України»;
  11. Лілія ГАРЯЧА «Стратегічні підходи до зміцнення оборонно-промислового комплексу в контексті повоєнного розвитку України»;
  12. Михайло КОСЕНКО «Напрямки вдосконалення цифрових інструментів в медичній галузі»;
  13. Тетяна ДОВГАНИНЕЦЬ «Державна допомога особам з обмеженими фізичними можливостями: цифрові перспективи»;
  14. Олена МОРОЗ «Державна політика відновлення України від наслідків війни у сфері цифровізації»;
  15. Дарія АНДРЮНІНА, Лев СЛАБУН «Перспективи залучення «цифрових кочівників» до поствоєнної відбудови України»;
  16. Іван ПЕТРОВ «Державна податкова політика в регулюванні доходів українців в умовах війни»;
  17. Анастасія БОГОРАД «Проблеми розвитку туризму в умовах воєнного часу».

Наукове рецензування та консультування під час виступів учасників конференції здійснювали викладачі кафедри національної економіки та публічного управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, зокрема д.е.н., професор кафедри Лариса ЄМЕЛЬЯНЕНКО, к.е.н., доцентк кафедри Наталія ФЕДІРКО, доктор філософії з публічного управління, доцент кафедри Антон ОСЬМАК.

Активну участь у обговоренні представлених доповідей взяли студенти заочної форми навчання освітньої програми «Цифрове врядування» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, які є фахівцями-практиками, що працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також в закладах охорони здоров’я, які надавали корисні практичні коментарі та рекомендації.

За результатами проведення тематичної платформи усі учасники платформи мають можливість опублікувати тези доповідей у збірнику студентської конференції КНЕУ, який розміщуються на сайті університету.

Усі учасники платформи нагороджуються сертифікатами та пубікують результати свої досліджень у збірнику тез конференції.

Згідно рішення організаційного комітету ювілейної 90-ої щорічної студентської наукової конференції «Інноваційні проєкти для післявоєнного відновлення та розвитку України» грамотою КНЕУ за найкращу доповідь нагороджується студент магістратури освітньої програми «Публічне управління та державна служба» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Микола ПУЗЬКО, який презентував своє дослідження та тему «Перспективи використання інструментів та технологій Web 3.0 у сфері культури в Україні».