Кафедра політичної економії факультетів управління і управління персоналом та маркетингу

Колектив кафедри політичної економії  факультетів управління і управління персоналом та маркетингу, як самостійна структурна одиниця ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", здійснює вагому науково-дослідницьку, навчальну і методичну роботу, виходячи з органічного поєднання загальноуніверситетських і кафедральних цілей та інтересів. Кафедра здійснює керівництво підготовкою магістерських робіт і науково-педагогічною практикою студентів V курсу за спеціальністю 8101 "Економічна теорія".

Детальніше про кафедру »

Політична економія як навчальна дисципліна вузу бере свій початок з утворення  в 1944 році кафедри політичної економії. Її очолювали спочатку Гарбузов Василь Федорович – майбутній міністр фінансів СРСР, а потім, послідовно Кривень Павло Васильович і Короїд Олексій Степанович.

В процесі розвитку інституту зросла кількість факультетів і відповідно кількість студентських груп. Тому в кінці  60–х років єдина загальноінститутська кафедра політичної економії поділилась на дві: одна почала обслуговувати обліково-економічні факультети, друга – планово-економічні.

Кафедру політичної економії планово-економічних факультетів послідовно очолювали член-кореспондент АН УРСР Короїд О.С., академік АН України Пахомов Ю.М., професор Корнійчук Л.Я. Нині завідує кафедрою політичної економії, яка згідно нової структури університету, обслуговує факультети управління і управління персоналом та маркетингу, професор Бєляєв О.О.

З перших років існування кафедра політичної економії здійснювала плідну роботу як по зростанню науково-методичного рівня підготовки спеціалістів для народного господарства так і по підготовці наукових кадрів для середніх та вищих навчальних закладів і наукових установ республіки. Тільки за останні десятиліття по спеціальності «політична економія», «економічна теорія» було підготовлено понад 230 кандидатів наук і 25 докторів наук. Серед них академік АН України, доктор економічних наук, професор Пахомов Ю.М., – колишній завідувач кафедрою, ректор КІНХ, а нині – директор Інституту міжнародних відносин АН України; доктор економічних наук, професор Корнійчук Л.Я.; доктор економічних наук, професор Климко Г.Н.; доктор економічних наук, професор Жученко В.С.; доктор економічних наук, професор Бєляєв О.О.; доктор економічних наук, професор, член-кореспондент АН України Ворона В.М.; доктор економічних наук, професор Диба М.І., доктор економічних наук, професор Кириленко В.І. та ін.

З повоєнних років довгий час на кафедрі працювали ветерани Великої Вітчизняної війни і праці: професор Панащенко І.П. – учасник бойових дій, доценти Снєжко І.Т. – учасник бойових дій, інвалід війни; Кононов Г.Г. – учасник бойових дій; Грідчин В.Ф. – учасник бойових дій; Бабаєва О.К. – учасник бойових дій; Бранко Йович – учасник бойових дій; Костюк Р.С. – учасник бойових дій; член-кореспондент АН України Короїд О.С. – ветеран праці; доценти Іванова В.П. – ветеран праці; Толочин В.В. – ветеран праці; старший викладач Кокоріна О.І. – ветеран праці.

Розклад занять викладачів

Розклад занять викладачів на перший семестр поточного року.

Завідувач кафедри – Бєляєв О. О., 489-09-44.

Кафедра, 489-09-49.
kafedra319@ukr.net