Факультет економiки та управлiння

Колос Ірина Василівна

Кафедра:Кафедра менеджменту
Посада:доцент кафедри менеджменту
Вчене звання:доцент
Науковий ступінь:кандидат економічних наук
Стаж роботи:26 років
Біографія:
Факультативне вивчення навчальної дисциплін

 

курс Moodle: 13 - ФВ - Інформаційно-аналітичне забезпечення управління бізнесом - Колос - OTPL1278
https://ido-m.kneu.edu.ua/moodle/course/view.php?id=5815

Наші зустрічі заплановано на:

  • 10.00 12 жовтня 2024 р. - контактне заняття
  • 10.00 і 11.30 26 жовтня 2024 р. - контактне заняття
  • 02 листопада 2024 р. - Підсумкова контрольна робота

Долучаємося до роботи з огляду на безпекову ситуацію в регіоні в команді Teams ІАЗУБ_д.ф.н_2023-2024

 

Сфера професійних інтересів

Методологічні особливості управління підприємствами на засадах ощадливості; обліково-аналітичне забезпечення ощадливого управління підприємством; особистісно-орієнтований підхід до формування професійної компетентності майбутнього фахівця

 

Освіта

1996 р. - закінчила Державну академію легкої промисловості України за спеціальністю «Економіка підприємств» і здобула кваліфікацію інженер-економіст (диплом з відзнакою ЛЖ № 000316).
2008 р. - присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» (диплом ДК № 045011). Тема дисертації  «Вартісно-орієнтоване управління підприємством (на прикладі підприємств легкої промисловості)».
2010 р. - присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки, обліку і аудиту (атестат 12ДЦ № 023111).

 

Досвід викладацької і практичної роботи

З серпня 1996 р. розпочала трудову діяльність в Київському національному університеті технологій та дизайну (КНУТД). Працювала на посадах асистента кафедри Управління, економіки виробництва; асистента, старшого викладача кафедри Економіки, обліку і аудиту.
З липня 2008 р. працювала на посадах доцента кафедри Економіки, обліку і аудиту; Економіки підприємства КНУТД. Підготовлено комплекси дисциплін: «Економічна діагностика», «Бюджетне планування», «Управління витратами», «Університетська освіта», «Аудит», «Організація і методика аудиту», «Фінансовий облік», «Облікова політика підприємства», «Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами», «Облік в зарубіжних країнах», «Організація обліку», «Звітність підприємств».

З вересня 2014 р. працювала на посаді доцента кафедри обліку і аудиту Національного університету харчових технологій (НУХТ). Підготовлено комплекси дисциплін: «Обліково-аналітичне забезпечення прийняття управлінських рішень», «Стратегічний управлінський облік (лабораторний практикум)», «Теорія бухгалтерського обліку», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Бухгалтерський облік в системі економічних відносин», «Державний контроль і ревізія», «Організація обліку, аналізу та аудиту на підприємстві», «Організаційні форми підприємств».

З вересня 2021 р. – доцент кафедри менеджменту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Викладаю вибіркову дисципліну «Операційний менеджмент» для здобувачів освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня «Маркетинг» за спеціальністю 075 «Маркетинг» і освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня «Комерційна діяльність та логістика» за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». З 2024 р. викладаю вибіркову дисципліну «Інформаційно-аналітичне забезпечення управління бізнесом» для здобувачів освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Менеджмент бізнес-організацій» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування». 

Червень 1996 р. – грудень 1998 р. працювала бухгалтером-фінансистом Українсько-італійського підприємства «Імперіале» за сумісництвом.
Листопад 1998 р. – грудень 2000 р. працювала бухгалтером ТОВ «Ганг» за трудовою угодою.

 

Організаційна робота

Заступник завідувача кафедри з наукової роботи з вересня 2022 року.
Член Вченої ради факультету економіки та управління з січня 2023 року.
Член  Науково-експертної ради КНЕУ ім. В.Гетьмана з лютого 2023 року.

2017-2021 навчальні роки – член конкурсної комісії І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Облік і оподаткування» в Національному університеті харчових технологій.
2020-2021 навчальний рік – член галузевої конкурсної комісії для проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» в Національному університеті «Чернігівська політехніка».
2022 р. – член організаційного комітету ІІІ Міжнародної наукової студентської конференції «Менеджмент: виклики та перспективи цифрової епохи»
2023 р. – член організаційного комітету Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Стратегія бізнесу: українські реалії та можливості конвергенції з ЄС»
2023 р. – член організаційного комітету ІV Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Менеджмент: виклики та перспективи» 
2024 р. – член організаційного комітету VII Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегічні імперативи сучасного сенеджсенту»

 

Членство у проектних групах

З травня 2023 р. - по теперішній час - член проєктної групи освітньо-професійної програми «Бізнес-адміністрування (універсальна)» підготовки здобувачів на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» 

2018-2021 рр.  - член проєктної групи з розробки (з квітня 2021 р. гарант) освітньо-професійної програми «Облік і аудит» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» (Національний університет харчових технологій).
2020-2021 рр. - член проєктної групи з розробки освітньо-професійної програми «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» (Національний університет харчових технологій).

 

Викладацька діяльність

Співрозробник навчальної дисципліни на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти «Операційний менеджмент» (КНЕУ ім. В.Гетьмана). Розробник навчальної дисципліни на другому (магістерському) рівні вищої освіти «Інформаційно-аналітичне забезпечення управління бізнесом» (КНЕУ ім. В.Гетьмана).

Фундатор і співрозробник навчальних дисциплін на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти: «Облікова політика» (КНУТД), «Управління витратами» (КНУТД), «Фінансовий облік» (КНУТД), «Аудит » (КНУТД), «Організація і методика аудиту» (КНУТД), «Університетська освіта» (КНУТД),  «Облік у зарубіжних країнах» (КНУТД, НУХТ), «Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами» (КНУТД), «Теорія бухгалтерського обліку» (НУХТ), «Організаційні форми підприємств» (НУХТ).
Фундатор і співрозробник навчальних дисциплін на другому (магістерському) рівні вищої освіти: «Бюджетне планування» (КНУТД), «Економічна діагностика» (КНУТД), «Організація обліку» (КНУТД), «Звітність підприємств» (КНУТД), «Обліково-аналітичне забезпечення прийняття управлінських рішень» (НУХТ), «Організація обліку, аналізу та аудиту на підприємстві» (НУХТ).
Співавтор методичних рекомендацій з написання курсових робіт з дисциплін: «Фінансовий облік» (КНУТД),  «Аудит » (КНУТД), «Звітність підприємств» (КНУТД), «Обліково-аналітичне забезпечення прийняття управлінських рішень» (НУХТ).
Співрозробник програм виробничої і переддипломної практик на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівнях вищої освіти «Облік і аудит» (КНУТД).
Співавтор методичних рекомендацій з написання кваліфікаційних робіт для здобувачів на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівнях вищої освіти спеціальності «Облік і аудит».

Розробник дистанційних курсів на платформі MOODLE: «Управління витратами» (якість електронного освітнього ресурсу підтверджено СЕРТИФІКАТОМ Київського національного університету технологій та дизайну, Серія Н-Дс № 0147/13ЕП від 19.06.2014 р.), «Організаційні форми підприємства» (НУХТ), «Теорія бухгалтерського обліку» (НУХТ), «Облік у зарубіжних країнах» (НУХТ), «Інформаційно-аналітичне забезпечення управління бізнесом» (КНЕУ ім. В.Гетьмана). Співрозробник дистанційного курсу на платформі MOODLE: «Операційний менеджмент» (КНЕУ ім. В.Гетьмана).

 

Керівництво студентом, який зайняв призове місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

Керівництво студенткою 1-го курсу магістратури Навчально-наукового інституту економіки і управління Національного університету харчових технологій спеціальності 071 «Облік і оподаткування» О.С. Гудименко (Конкурсна наукова робота на тему «Стратегічний управлінський облік виробничих запасів: інтеграція методів»), переможниці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі науки «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» у 2016-2017 н.р. (Диплом ІІ ступеня).
Керівництво студенткою 1-го курсу магістратури Навчально-наукового інституту економіки і управління Національного університету харчових технологій спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Б.А. Бунь (Конкурсна наукова робота на тему «Оцінювання податкового навантаження і впровадження податкового планування на сучасному промисловому підприємстві»), переможця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з спеціальності «Облік та оподаткування» 2017-2018 н.р. (Диплом І ступеня).

Керівництво студенткою 3-го курсу Навчально-наукового інституту економіки і управління Національного університету харчових технологій спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Ю.М. Щербак (Конкурсна наукова робота на тему «Еволюція звітності підприємства в контексті розвитку парадигми обліку»), переможниці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік та оподаткування» 2018-2019 н.р. (І місце)
Керівництво студенткою 4-го курсу Навчально-наукового інституту економіки і управління Національного університету харчових технологій спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Ю.М. Щербак (Конкурсна наукова робота на тему «Вплив облікової політики на рівень фінансової стійкості підприємства»), переможниці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік та оподаткування» 2019-2020 н.р. (І місце)

 

Керівництво постійно діючим студентським науковим гуртком/групою

2000-2012 н.р. – керівник студентського науково-дискусійного клубу «Круглий стіл» факультету економіки та бізнесу Київського національного університету технологій та дизайну
2012-2013 н.р. - керівник наукового гуртка «Бухгалтер: науковець і практик» спеціальності «Облік і аудит» факультету економіки та бізнесу Київського національного університету технологій та дизайну
2013-2014 н.р.- керівник наукового гуртка «Інвестор» спеціальності «Економіка підприємства» факультету економіки та бізнесу Київського національного університету технологій та дизайну

 

Участь в атестації наукових кадрів

2009-2014 рр. - член міжкафедрального наукового семінару факультету економіки та бізнесу Київського національного університету технологій та дизайну
Рецензування дисертаційної роботи Слободченкової О.А. на тему «Інвестиційне забезпечення реструктуризації підприємства» (18.06.2014 р., засідання міжкафедрального наукового семінару факультету економіки та бізнесу Київського національного університету технологій та дизайну).

 

Участь у професійних об’єднаннях

Член Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України з 2000 р. Професійна кваліфікація сертифікованого бухгалтера-практика, САР (CertifiedAccountingPractitioner, 0001841) з 2004 р.

 

Публікації

Понад 200 наукових праць (в тому числі розділи в 11 колективних монографіях) і понад 60 навчально-методичних праць (в тому числі 1 колективний підручник з грифом МОН України і 4 колективних навчальних посібників, з них 2 з грифом МОН України).

 

Підвищення кваліфікації / стажування

2019 р. - Національна академія педагогічних наук України ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Центральний інститут післядипломної освіти, 21.01.2019р. – 22.06.2019 р., 210 годин (7 кредитів). Свідоцтво про підвищення кваліфікації СП 35830447 / 1383-19. Тема випускної роботи: Особистісно-орієнтований підхід до формування професійної компетентності майбутнього фахівця з обліку й оподаткування.
2019 р. - BALTIC RESEARCH INSTITUTE OF TRANSFORMATIONECONOMIC AREA PROBLEMS (LATVIA) «Innovative Educational Technologies: European Experience and lts Applicationin Training in Economics and Management», (Certificate Serija C 20190720, 22.07-31.07.2019, Riga).
2021 р. - ДВНЗ «Київський національний університет імені Вадима Гетьмана», 13.10.2021 р. – 22.12.2021 р., 120 годин (4 кредити). Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СС 02070884 / 070412-21, Сучасні ІКТ та їх використання в навчальному процесі економічного університету.
2022 р. - Одеський державний університет внутрішніх справ, Центр українсько-європейського наукового співробітництва, 18.07.2022 р. – 28.08.2022 р., 180 годин (6 кредитів). Свідоцтво про підвищення кваліфікації № ADV-180797-OSUIA, Парадигма вищої освіти в умовах війни та глобальних викликів XXІ століття.
2023 р. - Київський національний університет імені Вадима Гетьмана, 13.02.2023 р. – 21.04.2023 р., 120 годин (4 кредити). Сертифікат про підвищення кваліфікації за програмою «Дистанційні технології в освітньому просторі університету».
2024 р. - Lean Institute Ukraine, Online course «LEAN PROJECT MANAGEMENT»14.10.2023 – 29.01.2024, Certificate LPM000055

 

Досягнення і нагороди

2010 р. - Подяка за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність в зв’язку з 80-річчям з дня заснування Київського національного університету технологій та дизайну.
2017 р. - Подяка за плідну дружню співпрацю та вагомий внесок у розвиток освітянської справи, педагогічний талант і високий рівень професіоналізму від колективу редакції газети «Все про бухгалтерський облік».
2018 р. - Подяка за підготовку переможця (Диплом І ступеня) Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» у 2017/2018 р.
2019 р. - Почесна грамота за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов’язків, вагомий внесок у розбудову університету, підготовку висококваліфікованих фахівців, активну участь у громадському житті університету та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти і 135-річчя від дня заснування Національного університету харчових технологій.
2021 р. - Подяка за участь у складі галузевої конкурсної комісії для проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» у 2020-2021 навчальному році.

 

Наукові профілі
ORCID: 0000-0001-7134-1441 
Scopus Author ID: 57205607263 
ScholarGoogle: Профіль 
ResearchGate: Профіль