18 травня 2023 року відбулось засідання платформи «ІМПЕРАТИВИ РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ» ювілейної 90-ї щорічної студентської наукової конференції «ІННОВАЦІЙНІ ПРОЄКТИ ДЛЯ ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНИ».18 Травня 2023р.

Засідання платформи було приурочене до дня вишиванки. Це дуже символічно, бо  вишиванка - символ українського народу, що зберігає його коріння, ідентичність та розуміння себе.Вишиванка це код нації, зараз і оберіг українського народу і її культурна, духовна та наукова броня.

Метою конференції було залучення здобувачів до науково-дослідницької діяльності, обмін знаннями та досвідом, визначення інноваційних тенденцій розвитку бізнесу в умовах сучасної реальності. Конференція стала платформою для обговорення сучасних тенденцій в економіці, обміну ідеями серед представників студентської спільноти в питанняхвирішення актуальних завдань сучасної науки, повоєнного відновлення і відбудови України.

В рамкахплатформи«ІМПЕРАТИВИ РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА  В УКРАЇНІ»  було представлено 13 доповідей з різних наукових напрямів.Учасники познайомилися із науковими дослідженнями та трендами в  галузі бізнесу, фінансів, цифровізації, агросектору та біоекономіки в контексті післявоєнного відновлення та розвитку України. Були представлені різновекторні наукові доповіді здобувачів, що охоплювали широкий спектр питань, пов'язаних з розвитком бізнесу в Україні , та особливов умовах, що виникли під час війни.

Зокрема, було висвітленоособливості функціонування бізнес-моделі на підприємствах при воєнному стані, здійсненнярелокації та ресурсного забезпечення бізнесу в  повоєнний час, використання бенчмаркінгу при аналізі результатів екологічної політики для відновлення економіки України, стан, потреби та розвиток бізнесу в сфері технічного обслуговування під час воєнного та повоєнного стану.  Було обговорення питань викликів та перспектив цифровізаціїекономіки , а також перспектив впровадження цифрових валютCBDC. Велику зацікавленість представили доповіді, що були пов’язані з проблемами розвиткутехнологій виробництва біопалива третього покоління та ефективності біоекономіки аграрного виробництва. Можливістю познайомитись з реальними справами волонтерів, стала доповідь присвячена розвитку Чернігівщини в умовах воєнного стану та аспектівповоєнного відновлення.

Участь у  засіданні платформи взяли викладачі кафедрибізнес-економіки та підприємництва: Інна РЄПІНА, д.е.н., професор, завідувач кафедри ; Лідія ШЕРГІНА, к.е.н., доцент; Олена КУЗЬМЕНКО, к.е.н., доцент; Володимир КУЗЬОМКО, к.е.н.,доцент; Федір ІВАНЕНКО, к.с.-г.н., доцент; Любов ДЗЮБЕНКО, к.е.н., доцент; Віта КОВТУН, к.е.н., доцент; Галина МАХОВА, к.е.н., доцент; Оксана ШВИДКА, к.е.н., доцент; Оксана КИРИЛЮК, доктор філософії з економіки,ст.викл.

В цілому, конференція  була успішноюта  пізнавальною. Представлені різновекторні наукові доповіді здобувачів підтвердили важливість проведення подібних заходів, які сприяють формуванню якісного фахівця в умовах викликів сьогодення. Велика вдячність організаторам та викладачам за роботу та керівництво науковими роботами молодих дослідників.