31 березня 2023 року відбулось VІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»31 Березня 2023р.

31 березня відбулось VІІІ Міжнароднанауково-практичнаінтернет-конференція «ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Організаторами конференції виступили:

·      Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, кафедра бізнес-економіки та підприємництва

·      Інститут інноваційного підприємництва КНЕУ імені Вадима Гетьмана

·      Max Planck Institute for Innovation and Competition (Німеччина)

·      Uniwersytet Jagielloński (Польща)

·      Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Польща)

·      Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України

·      НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського»

·      Громадська організація «Науково-дослідний інститут економічного розвитку»

·      Інформаційна підтримка здійснюється за сприяння Інформаційної інтернет-платформи підтримки інновацій малого та середнього бізнесу (sme-sci.com)

Метою конференціїбуло обговорення наукових підходів до розвитку інноваційного підприємництва в Україні та світі, забезпечення економічного зростання та масштабування інноваційних екосистем.

Тематичні напрямки конференції охоплювали широкий спектр питань, пов'язаних з розвитком інноваційного підприємництва в Україні та світі:

• потенціал інноваційного підприємництва у відновленні економіки України;

• діджітал-технології в підприємництві в епоху економіки даних;

• розвиток академічного підприємництва, бізнес-акселерація та жіноче підприємництво;

• інноваційне підприємництво у сфері охорони здоров'я і забезпечення доступності ліків;

• менеджмент інтелектуальної власності: сучасні виклики та можливості;

• підприємницька освіта та професійний розвиток підприємців.

Участь у пленарному засіданні взяли: Олександр ВОСТРЯКОВ, к.е.н, доцент, декан факультету економіки та управління КНЕУ ім. В. Гетьмана, Інна РЄПІНА, д.е.н., професор, завідувач кафедри бізнес- економіки та підприємництва КНЕУ ім. В. Гетьмана, Віталій ПОЛЯКОВ, засновник і керуючий директор компанії "ЛАНДПРЕСС", здобувач вищої освіти на програмі «Бізнес-адміністрування» ННІБО ім. А. Поручника КНЕУ ім. В. Гетьмана, Олександр КАПЛАТИЙ, банкір програми фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ) ЄБРР в Україні, Ольга ПОЛІЩУК, консультант з медичного менеджменту та маркетингу, запрошений викладач Львівської бізнес- школи УКУ, здобувач вищої освіти на програмі «Бізнес- адміністрування (у галузі охорони здоров'я)» ННІБО ім. А. Поручника КНЕУ ім. В. Гетьмана, Сергій ПУЗЬКО, засновник компанії Cupcorn, аспірант кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ ім. В. Гетьмана, Наталія МАНДРИК, заступник ген. директора з економіки та фінансів ТОВ Укрспецсистемс, здобувач вищої освіти на програмі «Бізнес-адміністрування» ННІБО ім. А.Поручника КНЕУ ім. В. Гетьмана, Олександр КОЖУХІВСЬКИЙ, засновник ГО «Допоможи своїм», блогер, волонтер, політичний оглядач, аспірант кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ ім. В. Гетьмана, Курт Б. НІЛЬСЕН, генеральний директор (CEO) компанії AgileLeanHouse, Вейле, Данія, Валентина ВОСТРЯКОВА, к.е.н., доцент, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ ім. В. Гетьмана, Анастасія ЛУЦЕНКО, наукова координаторка проекту Академ.Сіті, Київський академічний університет НАН України, Ірина НОВІКОВА, д.е.н., старший дослідник, провідний науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерт консорціуму EEN-Ukraine, Дар’я КІМ, PhD, старший дослідник, Інститут інновацій і Конкуренції Макса Планка, Німеччина.

На конференції було представлено дуже багато цікавих доповідей, що стосувалися різних аспектів розвитку інноваційного підприємництва в умовах війни та відновленню економіки країни після Перемоги. Відбулися дискусії та обмін думками між учасниками конференції щодо різних питань, пов'язаних з розвитком бізнесу в умовах війни, технологій, фінансування та управління.

Зокрема, було висвітлено важливість адаптації бізнесу до нових умов, що виникли під час війни, таких як релокація, робота з партнерами в нових умовахта ін. Учасники конференції також обговорили роль інновацій у відновленні економіки після війни та важливість соціального та екологічного підприємництва.

Крім того, було підкреслено важливість підтримки українських вчених та науковців, які працюють у важких умовах війни, та необхідність трансферу технологій для відбудови повоєнної економіки. Учасники конференції також обговорили питання регулювання економіки даних в контексті європейської інтеграції.

В цілому, конференція була дуже корисною та пізнавальною, та дала можливість учасникам обговорити важливі питання щодо розвитку інноваційного підприємництва в умовах війни та після Перемоги.

Щиро дякуємо організаторам тавсім учасникам конференції за змістовні доповіді, цікаві дискусії, та запрошуємо до подальшої співпраці! Бажаємо миру, добра, здоров’я, інноваційних ідей, креативних проєктів та успішної їх комерціалізації!