09.02.2023 р. відбулася зустріч з міжнародними партнерами з розвитку в рамках роботи по координації міжнародної технічної допомоги та реалізації Національного плану відновлення економіки13 Лютого 2023р.

09.02.2023 в Міністерстві економіки України  за головуванням першого заступника Міністра економіки України  Кузина Дениса Ігоревича  відбулася зустріч з міжнародними партнерами з розвитку в рамках роботи  по координації міжнародної технічної допомоги та реалізації Національного плану відновлення економіки.

В онлайн-засіданні прийняли участь : представники посольств та представництв в Україні - ЄС, США, Великої Британії, Данії, Канади, ФРН, Швеції, Швейцарії, Японії, USAID, JICA, Світового банку, EIB, EBRD, KfW, UNDP, UN-Habitat, UNHCR, UNECE, UNICEF, UN-Women, ILO Ukraine, IOM.

Одним з питань порядку денного стала презентація проєкту "Інноваційне меню", над яким протягом останніх 4-х місяців наполегливо працювала робоча група  під  керівництвом проректор з наукової роботи КНЕУ ім. В.Гетьмана, д.е.н, проф. Антонюк Лари Леонтіївна. До складу робочої групи входили :  професор кафедри міжнародної економіки проф., д.е.н. Ільницький Денис Олександрович, професор кафедри бізнес-економіки та підприємництва, проф., д.е.н. Лігоненко Лариса Олександрівна, доцент кафедри інформаційних систем в економіці доц. к.е.н. Денісова Ольга Олександрівна; директора Інституту соціологічних досліджень  к.соц. н. Горбова Юлія Сергіївна, працівники Інституту вищої освіти КНЕУ Сендецька Вікторія та Анапрюк Каріна, студенти КНЕУ, які поєднують навчання з практичною діяльністю в сфері програмування та інтернет-технологій: Сич Андрій ( 4 курсу бакалаврату, спеціальність Маркетинг) та Ципляк Олександр ( 2 курсу магістратури, спеціальність Комп'ютерні науки).

Презентуючи «Інноваційне меню»  проф.д.е.н. Антонюк Л.Л. зазначила, що інноваційний розвиток  конкурентоспроможної економіки давно є предметом досліджень наукових шкіл КНЕУ; нагадала про співпрацю КНЕУ з Глобальною федерацію рад конкурентоспроможності, завдяки якій були напрацювати спільні рекомендації для Плану відновлення України.

Формування « Інноваційного меню»  потребувало різнопланової роботи та зусиль, які можна структурувати у 4 етапи :

1 етап- підготовчий:  розроблено методологічний концепт ідентифікації інноваційних проєктів;  виявлено глобальні технологічні тренди та  виокремлено кластери технологій, які будуть забезпечувати конкурентне лідерство країн у ХХІ столітті.

2 етап- організаційний:  ініціативу КНЕУ підтримала Рада проректорів закладів вищої освіти та Інститут кібернетики ім. Глушкова. При їх   підтримці та посередництві робочій групі вдалося налагодити зв’язки з авторами 57 інноваційних проєктів з різних регіонів України  та отримати від них інформацію про їх проєкти, потреби та очікування.

3 етап- експертно-аналітичний: була здійснена експертиза, відбір та ідентифікація проектів за визначеними ідентифікаційними ознаками; надана експертна допомога авторам щодо формулювання назви, мети проекту, опису його завдань, підготовці Презентаційних банерів;

4 етап – автоматизація процесів формування та користування інформацією щодо інноваційних проєктів закладів освіти та науки України :  створено першу версію Цифрової платформи «Інноваційна меню» (https://www.innovationukraine.com/), функціонал дає можливість:

1)   розмістити інформацію про проєкти;

2)   здійснити пошук інноваційних проєктів за різноманітними критеріями;

3)   встановити контакти та партнерські зв’язки;

4)   побачити узагальнену аналітичну інформацію по кластерам.

Усім учасниками засідання в Міністерстві економіки України  був наданий  QRкод доступу до Цифрової  платформи, акцентована увага на важливість максимального поширення інформації про неї серед усіх зацікавлених осіб- інвесторів,  міжнародних організацій та донорів, представників вітчизняного та іноземного бізнесу тощо.

Завершуючи презентацію проєктів, які включено до складу «Інноваційного меню», проф. д.е.н Антонюк Л.Л. зазначила, що  команда проєкту має  амбітні плани подальшого розвитку цієї веб-платформи за-для перетворення її на смарт-інфраструктуру інноваційної екосистеми - «Цифровий акселератор «Інноваційне меню» . Вона запропонувала реалізувати ці плани на засадах державно- приватного партнерства, запросила до фінансової підтримки цього проекту міжнародні організації, іноземних партерів та інших зацікавлених сторін.

Проєкт «Цифровий акселератор інновацій» буде реалізовуватися в межах діяльності Глобальної мережі дослідників відновлення економіки України, яка створена в КНЕУ влітку 2022 року, та стане конкретним кроком досягнення її візії  «Україна – конкурентна країна щасливих людей».