Факультет економiки та управлiння

Результати діяльності та перспективи розвитку освітньої мережі сприяння сталого розвитку18 Квітня 2016р.

14-15 квітня 2016 року у Львові відбулася перша сесія спільної зустрічі координаторів муніципального компоненту проекту МРГ з координаторами освітньої мережі сприяння сталого розвитку університетів-партнерів, в якій КНЕУ представляє доцент кафедри макроекономіки та державного управління Усик В.І.

Програма заходів була надзвичайно насиченою і орієнтованою на практичне впровадження. Учасники відвідали Золочівський полігон твердих побутових відходів, де застосовуються сучасні технології сортування і складування сміття. Вони мали нагоду поспілкуватись з технічним персоналом полігону, поставити питання щодо екологічної безпеки, рентабельності, технологій сортування і поводження з відходами.

Потім учасники заходу відвідали ОСББ у Золочіві, створене за сприяння проекту МРГ. Під час цього візиту вони поспілкувались із членами правління ОСББ, які показали документацію та поділилися досвідом діяльності ОСББ та їхнього партнерства з міською владою.

13 вишів України, спільно з обласними координаторами МРГ розглянули можливі шляхи формування стратегії розвитку ОСББ у містах України, визначили спільні ресурси для розвитку ОСББ, обговорили спільні дії з органами місцевого самоврядування, обласними підрозділами проекту та ресурсними центрами ВНЗ щодо розвитку концепції розумних міст та сталого міського розвитку.

Були представлені кращі практики університетів щодо підтримки розвитку громад\\\\\\\\ОСББ. Були представлені результати науково-прикладних досліджень та практик університетів.

Використовуючи методику ділових ігор науковці та обласні координатори обіграли:

- практичні можливості аналізу індикаторів сталого міського розвитку,

- процес розробки стратегій розвитку ОСББ;

- роль вишів у розвитку міста;

- визначили цілі роботи ВНЗ на 2017-2019 роки щодо підтримки органів місцевого самоврядування у досягненні цілей розвитку тисячоліття та концепції сталого розвитку.

- проаналізували державну стратегію України 2020.

Крім того університетам-партнерам МРГ і обласним координаторам проекту МРГ був представлений новий компонент проекту МРГ - «Розумні міста: інновації в місцевому врядуванні», а підсумком сесії стала розробка Концепції сталого розвитку за принципами «Розумних міст»: включення ВНЗ та громадськості.