Кульбачний С.В. та Хохич Д.Г., доценти кафедри, взяли участь у науковому семінарі Національного банку України18 Листопада 2019р.

Протягом двох днів, 14-15 листопада 2019 року, перед викладачами ВНЗ України виступили вітчизняні та іноземні фахівці, практики з НБУ. Відкрив семінар Володимир Лепушинський в.о. директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ з доповіддю «Останні рішення з монетарної політики: їх причини та очікувані наслідки», наголосивши на важливості взаємодії Національного Банку та університетського середовища, яке, на його думку, виступає важливим комунікатором донесення меседжів у сфері регуляторної політики НБУ до студентської аудиторії.

Далі, Ольга Погарська (департамент монетарної політики та економічного аналізу) розповіла про макроекономічне підґрунтя монетарної політики в напряму її пом’якшення, що підтверджується, зокрема, зниженням наприкінці жовтня облікової ставки до 15,5%. Ірина Корсак та Ірина Жак (департамент відкритих ринків) презентували цікаве дослідження із застосування монетарних інструментів НБУ для регулювання грошового та валютного ринків. Артем Вдовиченко (департамент макроекономічного моделювання та прогнозування) розповів про прикладні аспекти побудови та використання економетричної моделі інфляційного таргетування за сучасних умов.

Цікаву презентацію з комунікацій та прозорості монетарної політики презентувала Альона Закутняя (департамент монетарної політики та економічного аналізу); Емал Бахтарі (департамент відкритих ринків) зосередився на останніх змінах у сфері валютного регулювання, зокрема дерегуляції потоків капіталу після прийняття Закону України «Про валюту і валютні операції».

Віктор Козюк (д.е.н., проф., член Ради НБУ) презентував власне дослідження з інституційної незалежності центробанків, взаємозв’язку інституційного та політичного середовища з ціновою стабільністю у розвинутих країнах та країнах, що розвиваються; Мігне Константинеску (PhD, Університет Цюриха (Швеція), Університет Амстердаму (Нідерланди)) виступив з доповіддю «The main issues of money and finance in modern economy», в якій розглянув еволюцію поглядів на економіку грошей з позицій федуціарної та грошової емісії, наголосивши на ролі фінансових та монетарних інструментів, зокрема облігацій внутрішнього займу, ставках податку та квазі-грошах.

Підсумки роботи семінару підвів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, який подякував всім учасникам за плідну роботу та висловив сподівання на подальшу співпрацю!

Всі учасники отримали сертифікати участі у семінарі та пам’ятні подарунки від НБУ.