На базі ресурсного центру пройшов тренінг18 Травня 2016р.

10-17 травня відбувся тренінг «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» проекту ПРООН/ЄС, який був проведений координатором Ресурсного центру зі сталого розвитку, доцентом Усик В.І., яка в лютому цього року стала сертифікованим тренером цього проекту.

В межах тренінгу учасники, а серед них студенти 2-5 курсів різних факультетів, мали 6 занять на теми:
1. Я особистість активної дії. Робота в команді
2. Соціальна мобілізація в громадах.
3. Ефективні комунікації в громадах.
4. Виявленя потреб в громадах. Проектний менеджмент.
5. Конфлікти та шляхи їх вирішення. Фасилітація та медіація в громадах.
6. Від ідеї до втілення. Як залучати ресурси задля вирішення проблем в громадах.

Протягом кількох днів учасники обговорювали своє бачення лідера, його основні ознаки; з’ясували особливості кооперації та командної роботи; обговорили питання шляхів мобілізації молоді для активних дій в громаді за методикою «Світове кафе» та обмінялися думками щодо переваг та недоліків основних форм активної участі громади та співпраці з місцевою владою; дізналися секрети ефективної комунікації та які чинники впливають на порозуміння в комунікативному процесі; за допомогою вправи «Іван Іванович» перевірили особливості передачі інформації та продемонстрували як породжується неправдива інформація, а під час вправи «Архітектор» відчули ососбливості пасивного та активного слухання; познайомилися з основними нововведеннями процесу децентралізації та міфами, які існують стосовно реформи, а також у фокус-групах запропонували основні напрями стосовно того як ВНЗ можуть сприяти просуванню реформи; познайомилися з методами розв'язання конфліктних ситуацій, про негативні та позитивні наслідки їх виникнення та дізналися про шляхи їх усунення та вдосконалили.

Всі модулі супроводжувалися інтерактивними вправами, аналізом різноманітних ситуацій та генеруванням ідей задля вирішення поточних проблем. В результаті учасники в невеликих мікрогрупах заповнили шість заявок на участь в конкурсі проектів на отримання мікрогранту від ЄС/ПРООН.

Дякую всім учасникам за активність, небайдужість, ідеї, напрацювання! Найближчим часом усі учасники отримають сертифікат проекту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"