Факультет економiки та управлiння

Куценко Т.Ф., Федірко Н.В., Мальковська Ю.Б., Дзензелюк К.В., Сіренко Я.С. Оцінювання крихкості регіонів України в умовах воєнно-політичного конфлікту (2018)08 Лютого 2019р.

Куценко Т.Ф., Федірко Н.В., Мальковська Ю.Б.,  Дзензелюк К.В.,  СіренкоЯ.С. Оцінювання крихкості регіонів України в умовах воєнно-політичного конфліктуЕкономіка та держава,  №12, 2018

Кризовий стан України після революції гідності та військова агресія на Сході держави зумовлюють нестабільність економіки регіонів, що приймають на себе виклики вимушеної міграції населення. До демографічного тиску приєднуються таких викликів приєднується економічний спад, слабкість системи публічного управління, недовіра до органів влади та наростання випадків порушення прав людини. Саме таким проблемам присвячена стаття. Авторами здійснюється дослідження крихкості Української держави та її окремих регіонів, зумовленої чинниками збройного конфлікту. З цією метою обґрунтовано методологію обчислення індексу крихкості регіонів, проведено розрахунки його величини для десяти крихких областей України та побудовано рейтинг їх слабкості за період 2013-2017 роки. Аналітичні висновки авторів узгоджуються з практичними рекомендаціями щодо заходів вирішення конфлікту та забезпечення стійкості регіонів України у середньостроковій перспективі.

 

Ключові слова: крихка держава; крихкість економіки регіонів; збройний конфлікт; воєнно-політична криза; індекс крихкості держав.