Викладачі кафедри В. Кириленко, І. Кулага, О. Ткаченко, Д. Хохич опублікували статтю у фаховому виданні України (Web of Science)23 Листопада 2021р.

У журналі «Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики» (том 4 № 39, 2021) читачеві пропонується стаття “Незалежність центральних банків: нові виклики” (Independence of Central Banks: New Challenges), в якій автори на основі індексного підходу досліджують статус центральних банків та їх незалежність. Встановлено, що розширення повноважень центрального банку на основі GMT-індексу демонструє менший рівень його незалежності. Це обумовлено необхідністю визначення нових викликів незалежності монетарних органів, зумовлених макроекономічними та інституціональними чинниками, які призводять до порушення рівноваги між статусом центральних банків і закріпленням монетарних цілей (інструментів) на законодавчому рівні в напрямі досягнення цінової стабільності.

Проблеми індексного підходу полягають в інтерпретації мандата центрального банку, щільності взаємозв’язку між індексами і показниками інфляції, а також квантифікації законодавства. Для усунення недоліків базового індексного підходу запропоновано альтернативні підходи, зокрема, індекс конституційної незалежності, TOR-індекс та індекс політичної вразливості керівництва. Екстраполяція підходу індексів для розвинутих країн не завжди спрацьовує, коли вибірка розширюється за рахунок країн із ринками, що розвиваються. В Україні, наприклад, твердження щільності зв’язку між рівнем інфляції та рівнем формальної незалежності є досить ускладненим. Акцентовано увагу на проблемі протиставлення політичної та економічної незалежності центробанку.

Дізнатися більше можна за посиланням.