Факультет економiки та управлiння

Skill set для аналітика великої корпорації - зустріч з Єгором Самусенком у КНЕУ06 Грудня 2021р.

58,5 млн результатів на запит «аналітика» в Google, обов’язкова присутність аналітичного департаменту у транснаціональних корпораціях та позиції аналітика у бізнесах різних масштабів та секторів, майже 1000 вакансій на позицію аналітика на місяць лише на Work.uaіз середньою заробітною платою 20000 грн… Аналітик – професіонал, без якого сьогодні неможливо уявити жодну компанію, організацію, інституцію.

Яким має бути сучасний аналітик? Як будується кар’єра аналітика? Які «скіли» сьогодні є найбільш затребуваними у роботодавця? В чому основний функціонал аналітика великої корпорації?

Єгор Самусенко, керівник служби фінансового планування та аналізу компанії Kernel, поділився підходами компанії Kernel до роботи з аналітиками. Про власний досвід та бачення того, як розпочати кар’єру у великій компанії та здобути цікаву та перспективну роботу у майбутньому, Єгор розповів у перший день зими для магістрів факультету економіки та управління КНЕУ та членів клубу «Економічна аналітика».

Компанія Kernel в своїй роботі зі співробітниками служби фінансового планування та аналізу  використовує Карту навичок, яка складається з основних груп навичок, а саме – Fundamentals, Technicalskills, Stakeholder management. Здавалось б навіщо економікс аналітику? Як можна перевірити комунікативні навички – вербальні, невербальні, письмові на інтерв’ю при найманні на роботу? Які вимоги роботодавців до навичок візуалізації даних?

Компанії розвиваються і запит на аналітиків зростає. Проте, як зазначив Єгор Самусенко, «аналітики набагато менше роблять помилкові висновки, ніж роблять висновки в принципі. І це є ключовою проблемою у більшості з тих, хто шукає роботу. Навчайтесь робити висновки».

Натхненний і живий виступ Єгорапродовжився жвавим обговоренням та численними питаннями студентів КНЕУ різних освітніх програм. Побудова кар’єри всередині агрохолдингу, проблеми аналітики на сучасному етапі, прогнози розвитку ринку агропромислової продукції та експортної політики на наступні роки – усе це цікавило присутніх.

Разом з тим, ніхто не залишився байдужим до цікавих і нестандартних пояснень Єгора про візуалізацію звітів та зрозумілість висновків аналітиків.

Знайомство Єгора Самусенко і компанії Kernelзі студентами-аналітиками КНЕУ відбулося у дружній атмосфері професійних дискусій, обміну думками і враженнями. Ми дякуємо нашому гостюза час і енергію, якими вінподіливсяі сподіваємося на нові цікаві і плідні зустрічі.

 

NB: Kernel – провідний у світі та найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки, експортер своєї продукції більш ніж у 80 країн світу