Факультет економiки та управлiння

Стажування викладачів КНЕУ у литовських університетах26 Червня 2018р.

Наукове стажування «Європейські університети та їх внесок у формування і розвиток особистості та суспільства у ХХІ столітті» за змістовністю, складом учасників та результативністю є однією з наймасштабніших наукових подій, які відбувалися в Литві за участю українських викладачів протягом 20 років. Серед співорганізаторів – 3 литовські університети: Університет імені Миколаса Ромериса (м.Вільнюс), Університет імені Александраса Стульгінскіса (м.Каунас) та Клайпедський університет. В оргкомітеті дружньо та злагоджено працювали представники Університету імені Миколаса Ромериса  та КНЕУ.

Основний захід стажування – міжнародна науково-практична конференція «Іnternationalsecurityintheframeofmodernglobalchallenges», практичні семінари та воркшопи,  місцем проведення яких став Університет Миколаса Ромериса у Вільнюсі. Про представницький рівень свідчить участь як доповідачів найвищого менеджменту університету, колишнього прем’єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса (план Маршалла), Вігаудаса Ушацкіса, спеціального представника ЄС у різних країнах, першого секретаря Посольства України Андрія Буряка, а також майже двогодинне спілкування в Сеймі Литовської Республіки з депутатом Казисом Станкевічюсом, колишнім міністром сільського господарства.

Наукова дискусія з актуальних питань співробітництва тривала в Університеті Александраса Стульгенскіса в Каунасі та Клайпедському університеті.

Прямими результатами програми можемо вважати виданий збірник наукових праць, авторами яких є науковці 6 зарубіжних та 12 вітчизняних університетів, підписаний договір про співробітництво між КНЕУ та Університетом Миколаса Ромериса і, звичайно, те, що 28 викладачів нашого навчального закладу з-поміж 46  учасників програми отримали сертифікати.

Щодо перспективних напрямків, то можна назвати кілька першочергових й абсолютно реальних:

  • спільні англомовні магістерські програми з подвійним дипломом;
  • можливість наукових публікацій у міжнародних університетських журналах, індексованих у Scopus  і  Webof Science;
  • розвиток програм спільних наукових досліджень;
  • співробітництво в рамках програм PhD;
  • проведення спільних наукових заходів;
  • стажування викладачів.

Оргкомітет готовий надати додаткову інформацію всім зацікавленим.

Email: kneu.mru@gmail.com