ПРЕДСТАВНИКИ КАФЕДРИ СЕРТИФІКОВАНІ ЗА ПРОГРАМОЮ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ10 Липня 2013р.

Протягом лютого-липня 2013 року в ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за програмою Європейського Союзу "Life long Learning Programme" відбувся тренінг для тренерів "Модель європейського регіонального розвитку", в якому активну участь взяли доценти та викладачі кафедри Наталія Петрівна Москалюк, Дмитро Петрович Єфремов, Наталія Вікторівна Федірко, Віра Іванівна Усик та Ярослава Олександрівна Костенок. Даний захід був реалізований відповідно до умов отриманого гранту Європейського Союзу висококласним спеціалістом з проблем європейської інтеграції Віктором Івановичом Чужиковим (Jean Monnet Professor).

Тренінг проходив у два етапи, перший з яких тривав з 4 по 9 лютого 2013 року та був спрямований на дослідження теоретичних та прикладних основ європейської регіональної політики. Зимова сесія тренінгу відзначилась численними дискусіями з приводу регіонального розвитку ЄС, аналізом прикладних міні-кейсів, що розкривають досвід ЄС у подоланні регіональних диспропорцій, а також проведенням ділової гри «Бінго», участь у якій дозволила всім учасникам на власному досвіді зрозуміти особливості розподілу коштів спільного бюджету ЄС.

Результатом другого етапу тренінгу, який пройшов з 1 по 6 липня 2013 року, стала розробка нового електронного підручника «Регіональна політика Європейського Союзу». Літня сесія проходила у форматі «мозкового штурму», що мав за мету колективне напрацювання учасниками тренінгу змістовного наповнення підручника, його методичних матеріалів, для чого також здійснювалось перехресне рецензування окремих розділів підручника та рефлексивне оцінювання їх взаємоузгоджуваності.

Команда учасників тренінгу від кафедри макроекономіки та державного управління за підтримки тренера В.І. Чужикова започаткувала новий рівень професійно-ділових зв’язків з приводу виконання спільних досліджень, які стануть фундаментом для подальшого професійного спілкування і розвитку. Також за результатами проходження тренінгу його учасники отримали сертифікати, що засвідчують участь у проекті Європейської Комісії.