Нова наукова монографія Тищенка О.П. «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК: ТЕОРІЯ ТА ВИМІРЮВАННЯ»11 Вересня 2013р.

Докторант кафедри макроекономіки та державного управління, к.е.н., доцент Тищенко Олександр Петрович успішно завершив підготовку наукової монографії на тему: «Регіональний економічний розвиток: теорія та вимірювання», яка вийшла з друку наприкінці минулого навчального року.

Монографія присвячена дослідженню сучасних теоретичних та прикладних проблем регіонального розвитку національної економіки та орієнтована на поглиблення наукових розробок в галузі удосконалення державної регоінальної економічної політики.

В монографії розкрито теоретичні підходи до розмежування національно-державного і регіонального в економіці, зокрема узагальнено еволюцію поглядів на роль держави в національній економіці та особливості її просторової організації, досліджено сучасні підходи до визначення дефініцій «регіон» та «проблемний регіон».

Значну увагу приділено вивченню методології дослідження розвитку національної економіки в регіональному вимірі, інструментарію його забезпечення, проблем цілепокладання та методології визначення регіональних соціально-економічних диспропорцій.

Сформовано авторський концептуальний підхід до оцінки нерівномірності та структурних диспропорцій регіонального розвитку, впливу на них  демографічних, міграційних, інвестиційних та виробничих чинників.

Обґрунтовані сучасні способи та новітні форми активізації регіонального розвитку в умовах глобалізації, зокрема за рахунок державної підтримки процесів міжкраїнової та внутрішньокраїнової регіоналізації. Значна увага приділена розгляду  проблем впровадження інноваційної моделі регіонального розвитку з використанням кластерного підходу.