Факультет економiки та управлiння

Новаційні підходи до проведення установчої сесії нової освітньо-професійної програми КНЕУ "ЦИФРОВЕ ВРЯДУВАННЯ" 11 жовтня 2021 року11 Жовтня 2021р.

Для здобувачів нової освітньо-професійної програми КНЕУ другого (магістерського) рівня підготовки «Цифрове врядування» заспеціальністю 281 «Публічнеуправління та адміністрування» заочної форми навчання відбулась перша установча сесія за участю фахівців-практиків та експертів у сфері цифрової трансформації. Динамічний та насичений навчальний процес забезпечували викладачі кафедри національної економіки та публічного управління Олександр Карпенко, Тетяна Запорожець, Наталія Васюк, Марія Цедік, Антон Осьмак, Іван Малий, Наталія Федірко, Ганна Сабадош та запрошені стейкхолдери Олександр Федієнко, Анна Красноступ, Олександр Макобрій, Володимир Ставінчук, Сергій Карелін, Олексій Костенко, Сергій Воробйов, Олег Левченко.

Показово, що першим з іноземних візит-лекторів став генеральний директор AuxBridge Майк Гірел, який ознайомив студентів з роботою відомої у світі CRM-платформи PeopleCity, цифровими сервісами якої успішно користується більшість муніципалітетів Ізраілю. Інтерактивність та висока відвідуваність занять сприяла залученню провідних науковців та практиків, які ділились своїм досвідом та здобутками.

Практичні заняття з дисципліни «Право та нормопроектування у цифровому врядуванні» проведено за участю Олександра Федієнка – народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, голови підкомітету цифрової інфраструктури, електронних комунікацій та смарт-інфраструктури. Гість ознайомив здобувачів з особливостями законопроектної роботи комітету щодо розвитку цифрового права, цифрового підприємництва, публічних електронних послуг, електронних довірчих послуг, цифрової ідентифікації, кібербезпеки та кіберзахисту, адміністрування, функціонування та використання мережі Інтернет в Україні.

В рамках дисципліни «Публічне управління та адміністрування» візит-лектором став Голова наглядової ради цифрової агенції е-Екологія, к.держ.упр. Сергій Воробйов, який поділився досвідом щодо впровадження цифровізації у природоохоронній сфері. 

До викладання дисципліни «Сервісна діяльність органів публічної влади» долучився провідний експерт, завідувач наукової лабораторії Державної наукової установи інституту інформації безпеки та права НАПрУ, PhD Oleksii Kostenko, який упродовж лекційного заняття детально розповів про особливості надання електронних довірчих послуг, процедуру цифрової ідентифікації та використання кваліфікованого електронного підпису, детально зупинившись на правових наслідках його компрометаціі.

Візит-лектором став також координатор компоненти «Е-демократія» швейцарсько-української програми EGAP Сергій Карелін. Упродовж лекції «Цифрова трансформація задля розвитку громади» учасники заходу ознайомились з особливостями українського розвитку цифрових трансформацій на регіональному та місцевому рівнях.

Інновацією у проведенні занять зі студентами також стало викладання частини нормативних дисциплін магістерської програми «Цифрове врядування» англійською мовою (English as a Medium of Instruction), розпочате доцентом кафедри національної  економіки та публічного управління Марією Цедік.  

В рамках практичних занять з дисципліни «Державна політика цифрового розвитку» відбулась панельна дискусія на тему "Формування та реалізація державної інформаційної політики в умовах розвитку цифрового суспільства" з представниками Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП). У заході взяли участь в.о. генерального директора Директору інформаційної політики та інформаційної безпеки Ганна Красноступ, начальник головного управління інформаційної політики Олександр Макобрій, начальник відділу інформаційної політики Володимир Ставнічук. Гості детально розповіли про особливості діяльності МКІП щодо вироблення ефективної та результативної державної інформаційної політики України, а також відповіли на численні запитання пов'язані з проблематикою захисту інтересів громадян в інформаційному просторі.

Щиро дякуємо усім нашим гостям за співпрацю та участь у забезпеченні наших здобувачів актуальними професійними компетентностями ат очікуємо на подальшу плідну взаємодію!