Факультет економiки та управлiння

Менеджмент студії

З метою посилення практичної складової навчання та налагодження співпраці із бізнесом з 2018 року на кафедрі менеджменту започатковано проєкт «Менеджмент студії», в рамках якого відбуваються зістрічі балаврів, магістрів, аспірантів та викладачів кафедри із представниками бізнесу.

Мета таких зустрічей - привнести найкращий бізнесовий досвід в студентську аудиторію.

Ідея проєкту полягає у можливості обговорення актуальних проблем функціонуванні і розвитку вітчизняного бізнесу разом з керівниками успішних компанії, професійне ментерство  слухачів усіх рівнів навчання.

Проєкт стартував під керівництвом професора кафедри менеджменту В.А.Верби в форматі циклу постійно діючих практичних семінарів під назвою «Практикум від професіоналів».

За 3 роки існування проєкту було проведено 34 зустрічі.

У 2020-2021 навчальному році в роботі Практикуму приймали участь:

Леся Макуха, екс Генеральний директор компанії «ISIDA», лідера ринку репродуктивної медицини, досвід керування розвитком компанії (28.09. 2020 )

Олена Юзькова, сертифікований консультант з управління, тренер і викладач на програмах управлінського розвитку МВА, надихаючий лідер змін ділилася досвідом реалізації проекту розвитку для міста Маріуполь. ( 5.10.2020)

Дмитро Нечитайло, партнер, лідер напрямку консультаційних послуг, PwC Україна презентував типи консалтингових продуктів, які затребувані в Україні, особливості роботи консультанта, вимоги та систему мотивації в компанії ( 19.10.2020)

Олена Дерев’янко,керуючого партнера Агентства PR-Service(PR, GR, IR), віце-президента Української PR-ліги, доктора економічних наук, професора, автора монографії «Управління репутацією в бізнесі»(16.11.2021)   Ідея зустрічі - проведення майстер-класу в форматі консультаційної експертизи навчального Проекту з розвитку бренду КНЕУ (3.11.2021).

Ельвира Файзуліна - віце-президент Всеукраїнської асоціації консультантів з управління ( СМС Ukraine), сертифікований консультант з управління (CMC),  Сертифікований керівник проектів і програм (IPMA, LevelC), яка має 20-річний досвід в галузі управління проектами та консультування, знайомила студентів з перспективами професії «Проєктний менеджер», методологією впровадження проєктного управління в українських компаніях (12.11.2020)

Вікторія Кучерчук організаційний консультант та бізнес-тренер, старший сертифікований консультант Інституту Адізеса.  Тема для обговорення  типи  конфліктних особистостей, зовнішні та внутрішні причини емоційних та ділових конфліктів, стадії  конфліктів та їх вплив на шанси позитивного результату, як поводитись під час загострення та як відповідати на провокації (1.12.2020)

Володимир Павелко -  засновник Агенції Стратегічних Рішень “TransformWISE”, спів-засновник аналітичного кібер-центру «GC3», член Наглядової Ради банку “CreditAgricoleUkraine” ( 15.12.2020)

Микола Макаренко,  Сергій Малець- експерти консалтингової компанії STRATEGIC  презентували методологію консалтингових продуктів, які спрямовані на підготовку і реалізацію проектів трансформаційних змін, технологіями роботи з редизайном бізнес-моделей компаній різних сфер бізнесу, а також на прикладі реалізованих проєктів показали особливості впровадження стратегічних змін, особливості запуску проектів трансформації та роль консультантів, які стають каталізаторами втілення стратегічних ідей та ініціатив (4.02.2021)

Андрій Турчинов, медичний директор багатопрофільного медичного закладу "Київської обласної клінічної лікарні", який обговорював із слухачами напрями та рушійні сили трансформації бізнес-моделей в медичному секторі. (17.03.2021)

Марина Леоненко, заступник директора з виробництва групи компаній та Ірина ПетлюкHR-директор «AEROSTAR GROUP», українського виробника енергоефективного та сучасного обладнання для вентиляції та кондиціонування повітря познайомили учасників зустрічі  з практикою впровадження сучасних управлінських технологій та інструментів, які  дозволили компанії стати кращим енергоефективним виробником, наростити виробничі потужності та вийти на експортні ринки.( 3.03.2021)

Руслан Лемещук, підприємець, дослідник нейронаук для бізнесу, експерт в практиках лідерства, управління ефективністю та клієнтським досвідом, міжнародни1 soft-skills бізнес-тренер поділився результатами досліджень  фахівців з нейроменеджменту, які успішно можна застосовувати при  взаємодії із клієнтами, побудові клієнт-орієнтованої моделі бізнесу ( 31.03.2021)

Андрій Дмитрієв-провідний консультант Лін-інституту України, який має 10-ти річний досвід розробки та реалізації програм вдосконалення операційних систем на основі Lean методології, супроводження проєктів вдосконалення операційних процесів та створення кайдзен-команд. Андрій провів огляд кращих практик впровадження підходів Leanв українських компаніях (5.04.2021, 14.04.2021).

Сергій Нечаєв, Agile коуч/консультант компанії “Altris IT Solutions”, співвласник продуктово-консалтингової компанії “Veterinary Integration Solutions Inc.”, тренер по управлінню побудовою продукту, проєктного/програмного/портфельного менеджменту, тренером по управлінню поставками в компании “AgileLabs”. Має більше 13 років досвіду в сфері інформаційних  технологій,  управлінні якістю, проєктами в таких бізнес доменах, як Телекомунікації, Ігрова індустрія, Туризм, Біотехнології, Рітейл. Розглядали використання інструментів Agile та Lean в консультуванні бізнес-організацій (19.04.2021).

 

Практика таких зустрічей в рамках окремих навчальних курсів на всіх рівнях навчання широко застосовується викладачами кафедри менеджменту.

Так, запрошення гест-спікерів при викладання дисциплін «Менеджмент», «Управління якістю», "Крос-культурний менеджмент","Крос-культурні комунікації", «Організаційна поведінка», «Система управління персоналу», «Основи управлінського консалтингу», «Диджитал-менеджмент» є частиною навчального процесу як в режимі змішаного, так і он-лайн навчання.

Серед останніх цікавих подій:

  1. 03.03.2021 відбулася відкрита лекція на тему: "Гумор у ділових крос-культурних комунікаціях". Спікер: Nuno Amaral Jeronimo, as. professor at University of Beira Interior (Portugal), guest researcher at Vilnius Tech University (Lithuania)- https://www.ubi.pt/Pessoa/nunoaj. Ця лекція організована доцентом Д.С.Ліфінцевим для студентів, які проходять курси "Крос-культурний менеджмент" і "Крос-культурні комунікації", але, звісно, щиро запрошуємо всіх, кому близька та цікава ця тематика. Легка атмосфера, корисні інсайти, практичні поради від лектора та корисні  літературні джерела – це лише короткі нотатки щодо проведеної зустрічі!
  2. 31.03.2021 року для студентів магістерської програми «Менеджмент бізнес-організацій» та всіх запрошених була проведена лекція на тему "Ефективний менеджмент у цифрову епоху". Доповідачем виступив запрошений лектор - Максим Почебут, директор освітніх програм EPAM Ukraine, кандидат технічних наук, доцент, віце-президент Асоціації "ІТ України" з питань освіти. Зустріч була організована доцентами Соболєво. Т.О., Голіонко Н.Г.  Зважаючи на проаналізовані динамічні технологічні зміни у зовнішньому середовищі бізнес-організацій лектор наголосив на потребі у відповідних змінах у організаціях, їх бізнес-моделях та компетенціях і намірах самих менеджерів. Ефективність компаній і їх працівників сьогодні має визначатися цінністю, яку вони створюють для клієнтів. Майбутнім менеджерам та дослідникам  лектор порадив змінювати себе (читати, набувати досвіду) та створювати навколо себе таку екосистему, у якій можна отримати корисні поради, інсайти, випробувати інноваційні підходи та постійно самовдосконалюватись.
  3. 12.04.2021 відбулась зустріч із Романом Ніколенко керівником Lean-офісу компанії Нова Пошта, який має більше 10-ти років досвіду роботи в сфері аналізу бізнес-процесів підприємства, впровадження інструментів ощадливого виробництва: 5S/ 6S, A3, VSM, TPM, витягуючого поточного виробництва, Кайдзен, JIT, а також ініціювання та супроводження проєктів по підвищенню операційної ефективності, зменшенню втрат у бізнес-процесах. Тема: "«Досвід впровадження підходів Lean в компанії Нова Пошта. Метод вирішення проблем - А3». Даний захід був організовано доцентом Осокіною А.В. в рамках курсу "Організаційний дизайн та операційна досконалість".