Про проведення гри-симуляції кліматичних переговорів у ДВНЗ "КНЕУ імені Вадима Гетьмана"30 Вересня 2015р.

В очікуванні міжнародної конференції в рамках Конвенції ООН по зміні клімату, яка відбудеться в Парижі, 28 вересня в конференційній залі ДВНЗ «Київського національного університету імені Вадима Гетьмана» відбулася симуляція Міжнародних переговорів COP21 (Conference of the Parties), в якій брали участь студенти, викладачі КНЕУ, активісти. Ініціаторами даного заходу були активістки Ольга Бойко та Ольга Фурсік – активістки УМКА, а також к.е.н, доцент КНЕУ, виконавчий директор громадського об'єднання «Поруч» Марія Тищенко.

СОР − це щорічні міжнародні переговори з питань зміни клімату, в яких беруть участь представники 195 країн-членів Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату. Зустріч має на меті досягнути домовленості щодо зменшення викидів парникових газів та стимулювати до подальших зобов’язань відповідно до можливостей кожної країни.

Шляхом жеребкування, вони були поділені на групи делегатів, кожна з яких представляла певну країну, групу країн, чи громадські організації та бізнес-корпорації.

Під час гри, учасникам в ході трьох раундів переговорів потрібно було домовитися про спільну стратегію щодо подолання проблеми зміни клімату. Задля перевірки, ефективності досягнутих домовленостей, результати їх були змодельовані за допомогою програмного забезпечення.

Учасники виконали ефективну та плідну роботу, чітко усвідомлюючи поставлені перед ними завдання. В результаті чого були досягнуті домовленості щодо програми дій, за якою відбуватиметься зниження впливу на зміни клімату та протидія глобальному потеплінню.

Під час даного заходу учасники мали змогу покращати рівень знань з міжнародної політики, дізнатися більше про особливості економічної та кліматичної політики країн-учасниць міжнародних переговорів, підвищити свою компетентність у питанні зміни клімату, а також покращати комунікативні та ораторські вміння.

Наприкінці заходу була підписана угода за результатами досягнутих домовленостей в ході переговорів.

Сподіваємося, що переговори в Парижі цього року пройдуть так само плідно, як під час тренінгу.