Про Форум з академічної доброчесності (22 грудня 2016 року)22 Грудня 2016р.

22 грудня за ініціативи доцента В.І. Сацика (кафедра політичної економії) та доцента В.І. Усик (кафедра макроекономіки та державного управління), організаційної підтримки декана факультету економіки та управління О.В. Вострякова в КНЕУ відбувся Форум з академічної доброчесності. Захід був організований спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP, Американські ради з міжнародної освіти) та за інформаційної підтримки сайту “Освітні тренди”.

У ході заходу учасники обговорили сучасний стан і перспективи розбудови доброчесної вищої освіти в Україні з позицій запобігання явищам корупції, плагіату, нарощення конструктивного діалогу і довіри між усіма стейкхолдерами вищої школи.

Розпочали захід в.о. ректора КНЕУ, д.е.н., професор Лук’яненко Д.Г. та проректор, д.е.н., професор Колот А.М., які наголосили на актуальності теми форуму і запевнили присутніх, що КНЕУ як сучасний, європейський університет є відкритим до дискусій, пропозицій та інновацій.

Серед запрошених спікерів та експертів, які поділилися з учасниками Форуму сучасним світовим досвідом у царині забезпечення академічної доброчесності, успішними кейсами з української практики були:

Володимир БАХРУШИН – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету, Головний експерт групи “Освіта” Реанімаційного пакету реформ

Тема доповіді: “Нормативно-законодавче забезпечення академічної доброчесності в Україні”

Сергій КУРБАТОВ – доктор філософських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України, обраний заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

Тема доповіді: “Етичні принципи як імператив академічної діяльності”

Ярослава СТОЛЯРЧУК – доктор економічних наук, професор, директор Центру науки та інновацій КНЕУ імені Вадима Гетьмана

Тема доповіді: “Академічний антиплагіат як ключовий елемент захисту інтелектуальної власності”

Інна СОВСУН – екс-Перший заступник Міністра освіти і науки України, віце-президент Київської школи економіки

Тема доповіді: “Чи можливе майбутнє без плагіату?”

Тарас ТИМОЧКО – координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), Американські ради з міжнародної освіти

Тема доповіді: “Мотивація студента: ключ до академічної доброчесності в університеті”

Тарас ФІНІКОВ – кандидат історичних наук, професор, екс-заступник Міністра освіти і науки України, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, заслужений працівник освіти України

Тема доповіді: “Академiчна чеснiсть як основа сталого розвитку унiверситету”

Всі запрошені спільно з аудиторією подискутували про актуальні виклики і перспективи розбудови ефективного академічного середовища, нетолерантного до корупції, плагіату й неетичної поведінки у вітчизняній вищій освіті. У ході заходу було обговорено бачення – з погляду стратегії, політики, інструментів і методів – ефективних шляхів сприяння академічній доброчесності в українських закладах вищої освіти.

В цілому Форум був покликаний згенерувати нові цікаві та корисні ідеї, згуртувати зусилля усіх небайдужих навколо питань розбудови конкурентної вищої освіти в Україні, базованої на цінностях доброчесності, моралі, довіри і взаємоповаги.

Дякуємо всім гостям та учасникам за ініціативність та небайдужість!