Факультет економiки та управлiння

Відбувся Міжнародний науковий форум «Політико-економічні відносини між Китаєм та Україною»10 Жовтня 2017р.

9 жовтня 2017 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся Міжнародний науковий форум «Політико-економічні відносини між Китаєм та Україною» за участю представників Шанхайнського Університету Фінансів та Економіки (Китай).

Форум організований кафедрою макроекономіки та державного управління ДВНЗ  «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Мета форуму - обговорення проблем глобального розвитку суспільства, публічного сектора національної економіки та україно-китайських взаємовідносин.

Тематичні напрями роботи форуму:

  • інституційні трансформації розвитку світової спільноти.
  • стратегія україно-китайських взаємовідносин в межах проекту «один пояс – один шлях».
  • національні моделі управління публічним сектором економіки.

У рамках форуму о 1000 в ауд. 246 (І корпус КНЕУ) відбулась відкрита лекція для студентів КНЕУ на тему «Китайський підхід до управління глобальною економікою», яку провів декан факультету марксизму Шанхайського Університету Фінансів та  Економіки професор Жань Жоньмін.

Окрім того, в рамках форуму було проведено наукове обговорення проблем глобального розвитку, яке відбулось під час Міжнародного круглого столу «Китайський підхід до формування концепції «спільноти єдиної долі», який відбувся о 1440 в ауд. 238 (І корпус КНЕУ). У круглому столі взяли участь декан факультету марксизму Шанхайського Університету Фінансів та  Економіки професор Жань Жоньмін, заступник декана факультету Марксизму Шанхайського Університету Фінансів та Економіки, керівник редакційного відділу журналу «Шанхайська економічна школа» Ph.D. Лю Сяоїнь, а також представники науково-педагогічного кола КНЕУ.

 

Під час свого виступу на круглому столі професор Жань Жоньмін звернув увагу на нову програму китайського підходу до глобального управління, яка зумовлена глобальними змінами, що відбуваються у світовій економічній системі під впливом кризових явищ. Він зауважив, що Китай та Україна мають спільні риси щодо їх залучення у глобальні процеси, які виражаються як в позитивних, так і негативних тенденціях. Глобальне управління пов’язане зі світовим устроєм, і коли відбувається зміна устрою, то країна отримує нові шанси для кращих змін, важливою передумовою отримання яких є відкритість економічної політики, міцна державність та пріоритетність національних інтересів.

Виступ керівник редакційного відділу журналу «Шанхайська економічна школа» Лю Сяоїнь «Один пояс – один шлях»: минуле, теперішнє та майбутнє» (завантажити тези доповіді) був присвячений особливостям нового китайського глобального проекту, який реалізується з 2013 року, втім за цей час уже набув значних досягнень. Його сутність полягає у формуванні та просуванні моделі економічних взаємовідносин за допомогою двохсторонніх та багатосторонніх міжкраїнових угод. За час впровадження цього глобального проекту проведено зустріч з понад 20 країнами, при цьому понад 30 країн також готові до участі в ньому. В результаті Китай отримав інвестицій в обсязі близько 15 млрд дол. США.

В обговоренні виступів представників Шанхайнського Університету Фінансів та Економіки взяли участь професори КНЕУ Малий Іван Йосипович, Радіонова Ірина Федорівна, Ємельяненко Лариса Михайлівна, Тищенко Олександр Петрович, Сафонов Юрій Миколайович, Кириленко Володимир Іванович, а також доценти Чистов Сергій Миколайович, Єфремов Дмитро Петрович, Федірко Наталія Вікторівна, Кульбачний Сергій Миколайович, Усик Віра Іванівна, Куценко Тамара Федорівна, Королюк Тетяна Олександрівна, Сабадош Ганна Олександрівна, Москалюк Наталія Петрівна.

Дискусія учасників круглого столу розгорнулась навколо питань щодо таких питань як:

  • реалізація перемовин Китаю щодо проекту «Один пояс – один шлях» з Україною;
  • принципів дипломатичної концепції спільноти єдиної долі, комплексної кооперативної та стійкої безпеки;
  • стабільності національної валюти, розвитку фондового ринку, а також впливу політики економічного націоналізму;
  • можливостей підтримання економічної свободи малих держав в умовах реалізації глобальних проектів співпраці;
  • потенційних переваг від участі України у проекті «Один пояс – один шлях» у порівнянні з євроінтеграційними процесами;
  • співвідношення економічних та соціальних результатів реалізації нової економічної політики Китаю, а також заходів щодо протидії бідності;
  • стратегічної програми економічного розвитку Китаю на найближче століття.

Ключові ідеї, які сформували учасники Міжнародного круглого столу «Китайський підхід до формування концепції «спільноти єдиної долі», полягають в тому, що враховуючи негативні тенденції за останні 20 років розвитку світової економіки, такі як тероризм, протистояння, а також диктат США, Китай спромігся досягти потужної економічної сили та пропонує новий шлях розвитку, спрямований на мирну економічну співпрацю країн світу на принципах поваги, взаємодопомоги, довіри та верховенства розуму. Україні в цьому напрямку в першу чергу, необхідно напрацювати систему влади, яка б мала високу довіру як з боку її громадян, так і з боку інших країн-партнерів. Вагомою перевагою нової політики Китаю є її не революційні, а еволюційні заходи на засадах ринку із соціалістичним ухилом.