Новий науковий студентський гурток "КЛУБ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСКУСІЙ"30 Жовтня 2013р.

На початку жовтня 2013 року за ініціативою кафедри макроекономіки та державного управління спільно зі Студентською Академічною Радою КНЕУ організовано роботу Клубу економічних дискусій під керівництвом к.е.н, доцента Жданова Володимира Ігоровича.

Мета роботи клубу - популяризація та поглиблення знань студентів щодо особливостей формування та впливу макроекономічного середовища на причинно-наслідкові зв'язки економічних явищ, подій і процесів.

Робота Клубу економічних дискусій "Все про відсоткові ставки" відбувається у формі засідань, під час яких здійснюється обговорення підготовлених студентами доповідей. Тематичні напрямки роботи Клубу охоплюють:

• причинно-наслідкові зв'язки та механізми формування і зміни відсоткових ставок;
  • причинно-наслідкові зв'язки організації зовнішньоекономічних відносин;
  • процес європейської економічної інтеграції;
  • цілі та чинники економічного розвитку країни;
  • грошовий ринок та монетарна політика;
  • державний бюджет, державний борг та фіскальна політика;
  • робоча сила та ринок праці;
  • формування та використання доходів населення.

Робота Клубу відбувається у формі аудиторних та виїзних засідань.

Аудиторні засідання відбуваються 1 раз на 2 тижні таким чином, щоб студенти мали достатньо часу для підготовки до наступного засідання. В рамках однієї теми планується проводити 3-4 засідання з тим, щоб з аргументованими доповідями могли виступити всі охочі. Не рідше, ніж 1 раз на 2 місяці засідання будуть проводитись за участю фахівців із числа вчених, експертів та державних службовців.

Виїзні засідання відбуваються в органах влади та академічних установах. Серед засідань в органах влади планується:

• екскурсія та круглий стіл до Будинку Уряду України (листопад 2013 р.).
  • екскурсія та круглий стіл до Національного Банку України.

Серед числа охочих брати участь у роботі клубу виявились не лише студенти КНЕУ різних факультетів, але і представники інших вищих навчальних закладів, які керуючись особистими науковими інтересами зацікавились проблематикою дискусійного клубу.

Студенти, які приєднались до клубу, матимуть можливість розширити власне розуміння особливостей функціонування фінансових ринків різних частин світу, дослідити роль відсоткових ставок в процесі соціально-економічного розвитку крани та його макроекономічного регулювання, а також  подискутувати стосовно проблем та перспектив позиціонування України на світових фінансових ринках.

Запрошуємо всіх бажаючих!