Факультет економiки та управлiння

Основні результати міжнародної діяльності кафедри за 2015/2016 н.р.

Протягом звітного періоду кафедрою макроекономіки  та державного управління здійснюються професійно-ділові контакти та комунікаційні зв’язки з Міжнародною Асоціацією інституційних досліджень, Міжнародною Асоціацією з політичної економії на (д.е.н., проф. Малий І.Й.), із науково-дослідним економічним інститутом Міністерства економіки Республіки Белорусь, Болгарською макроекономічною асоціацією (д.е.н., проф. Ємельяненко Л.М.) на основі участі у наукових конференціях та підготовки розділів до колективних монографій. Проводиться робота по розробці та укладанню договорів про співробітництво з кафедрою національної економіки і державного управління Білоруського державного економічного університету (Республіка Білорусь, м. Мінськ),   Науково-дослідним центром «Школа шанхайської економіки» Шанхайського університету фінансів та економіки (Китай, м. Шанхай). Встановлюються комунікаційні зв’язки із Болгарською макроекономічною асоціацією, Міжнародною Асоціацією інституційних досліджень та Міжнародною асоціацією з політичної економії.

В рамках навчання в докторантурі докторант Д.П. Єфремов проводив наукові дослідження в Інституті фінансових та економічних досліджень Шанхайського університету фінансів та економіки (КНР). За результатами проведених досліджень в українських виданнях опубліковано 5 статей, в закордонних виданнях 1 стаття, 4 тези на науково-практичних конференціях, рекомендовано до друку монографію з робочою назвою «Державний сектор у економічному розвитку КНР».

Протягом липня-вересня 2015року де.н., професор кафедри макроекономіки та державного управління Тищенко Олександр Петрович взяв участь у  тренінгу для тренерів "Модель європейського регіонального розвитку" за програмою Європейського Союзу "Life long Learning Programme". Протягом вересня-жовтня 2015 року участь у наступному циклі цього тренінгу взяла к.е.н., доцент кафедри макроекономіки та державного управліннямакроекономіки та державного управління Котенок Дарія Михайлівна. Тренінги проходили в ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" відповідно до отриманого гранту Європейського Союзу. Тренінги відбувались у два етапи, перший був спрямований на дослідження теоретичних та прикладних основ європейської регіональної політики. Результатом другого етапу тренінгу стала розробка заключної версії електронного підручника «Регіональна політика Європейського Союзу». У форматі «мозкового штурму» учасники змогли колективно напрацювати зміст підручника, його методичні матеріали, здійснити перехресне рецензування окремих розділів підручника та оцінювання їх взаємоузгоджуваності. За результатами проходження тренінгу Тищенко Олександр Петрович та Котенок Дарія Михайлівна отримали сертифікати, що засвідчують їх участь у проекті Європейської Комісії.

У відповідності до гранту Європейської Комісії (Фонд Жана Моне) в протягом 2-6 листопада 2015 р. викладачі кафедри макроекономіки та державного управління д.е.н., професор Никифоров Анатолій Євгенович та к.е.н., доцент Королюк Тетяна Олександрівна взяли участь у тренінгу «Інноваційно-інвестиційний розвиток ЄС» (реєстраційний номер 529031-LLP-1-2012-1- UA-AJM-MO). Тренінг було організовано кафедрою європейської інтеграції (КНЕУ) серед професорсько-викладацького складу різних ВНЗ. Програма тренінгу орієнтована на практичних працівників, котрі цікавляться сучасною політикою ЄС в галузі інвестиційно-інноваційного розвитку та спрямована на подолання стереотипів і відверто неправдивих відомостей про ЄС серед широких верств населення. За результатами проходження тренінгу учасники отримали сертифікати, що підтверджують їх європейське стажування.

Протягом листопада 2015 року доцент кафедри макроекономіки та державного управління Усик Віра Іванівна разом із колегами з інших ВУЗів України  перебувала у Варшаві (Республіка Польща) в рамках проекту «Інноваційний університет і лідерство», організаторами якого були факультет «Artes Liberales», Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України. Мета проекту -  поширенні кращого польського досвіду та імплементації його результатів у вищій освіті України, зокрема в питаннях інтернаціоналізації. Участь у проекті передбачала курс тренінгів, які пройшли на базі Варшавського університету та індивідуальні консультації з провідними польськими науковцями та експертами в галузі освіти та науки. Під час тренінгів було розглянуто безліч цікавих питань, зокрема процеси міжнародної співпраці, евалюації освітніх процесів, підвищення якості навчання і т.п. Усик Віра Іванівна провела зустріч з деканом економічного факультету, завідувачем кафедри макроекономіки та теорії міжнародної торгівлі, керівником бюро кар’єр та обговорити плани стосовно організації співпраці українських та польських експертів щодо підтримки студентів та молодих вчених. Результатом відрядження став захист проекту «Моделі організації практики: імплементація кращого європейського досвіду», який Віра Іванівна буде впроваджувати в життя на базі кафедри впродовж наступних півроку, а у квітні-травні 2016 захищати в Києві.

У березні 2016 року доцент кафедри Усик Віра Іванівна взяла участь в тренінгу в рамках польсько-українського проекту «Школа Молодої Демократії», який реалізується Фондом християнської культури «Знак» (Польща), ГО Молодіжна Альтернатива (Україна) та СГО Фундація Локальних Ініціатив Донеччини (Україна) у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку МЗС Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD). Учасники  тренінгу під час інтерактивних вправознайомилися з можливостями громадськості щодо впливу на формування політик на локальному та регіональному рівнях, в тому числі виходячи із польського досвіду, поділились «добрими практиками» України щодо співпраці влади і локальної громади. В рамках даного проекту передбачено  також навчальний візит до Польщі, можливість реалізації локальних молодіжних ініціатив учасників Школи; проведення 5 підсумкових зустрічей у регіонах з презентацією результатів проекту та реалізованих ініціатив (жовтень-листопад 2016 р.) та видання інтернет-публікації з описом 10 кращих проектів.

У грудні 2015 року Віра Іванівна Усик взяла участь в щорічній зустрічі університетів-партнерів Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а в  лютому 2016 р. в с. Карпати Закарпатської області взяла участь в  тренінгу для тренерів із курсу «Сталий розвиток за участі громад». Результатом цих подій стало те, що відповідно до Меморандуму про порозуміння між програмою розвитку ООН та ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»  у сфері сталого регіонального розвитку  рішенням Вченої ради університету 26.04.2016 року за ініціативою к.е.н., доцента кафедри макроекономіки та державного управління Усик Віри Іванівни створено Ресурсний центр зі сталого розвитку при Державному вищому навчальному закладі «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Центр діє як загальноуніверситетський підрозділ з метою активізації науково-дослідної діяльності Університету  у сфері сталого регіонального розвитку та поширення цього підходу серед студентської молоді за підтримки спільного Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Координатором центру стала к.е.н., доцент кафедри макроекономіки та державного управління Усик Віру Іванівна. Від початку створення центром проведено:

-         тиждень сталого місцевого розвитку КНЕУ (25-28 квітня 2016 року), в межах якого відбулись:

o   турнір дебатів зі сталого розвитку в КНЕУ за участю студентських команд різних курсів та факультетів університету (27 квітня 2016 року);

o   акція «Збережи життя» – Green Tree Challenge – на підтримку 12-тої цілі сталого розвитку - відповідальне споживання (28 квітня 2016 року);

o   оголошено конкурс наукових робіт та мікрогрантів;

o   відвідування громади с.Коржі Київській області (11 травня 2016 року), під час якого відбулась презентація результатів впроваджених мікропроектів;

o   розпочато серію модулів тренінгу для студентів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Остання редакція: 24.07.18