Міжкафедральний науковий методологічний семінар15 Січня 2015р.

12 січня 2015 р. відбувся спільний науковий семінар кафедри історії та теорії господарства і кафедри управління персоналом та економіки праці. Завідувач кафедри історії та теорії господарства, к.е.н., проф. С.В.Степаненко виступив із доповіддю на тему «Цивілізаційні засади дослідження соціально-економічної підсистеми ринкової господарської системи».

У своїй доповіді він наголосив на тому, що центральною проблемою науково-освітньої діяльності є протиріччя між необхідністю підвищення наукового рівня економічних знань, подолання їх, з одного боку, частковості та наближенням результатів досліджень до реалій життя, – з іншого. Оскільки класична і неокласична методології його не розв’язують, то перспективи розв’язання цього протиріччя відкриваються при застосуванні методологічних принципів цивілізаційної парадигми суспільствознавства та їх використанні в процесі дослідження соціально-економічної підсистеми та окремих її складових, зокрема, соціально-трудових відносин, праці, трудового потенціалу, економічних інститутів і організацій.

У роботі наукового семінару взяли участь викладачі та аспіранти обох кафедр.