27 жовтня 2017 року відбулась екскурсія викладачів кафедри економіки підприємств провідними підприємствами Малинського району Житомирської області30 Жовтня 2017р.

27 вересня 2017 року викладачі кафедри економіки підприємств разом із професором кафедри політичної економії - Студінським В.А. відвідали провідні підприємства Малинського району Житомирської області.

Екскурсія розпочалася на ПАТ«Малинський каменедробильний завод», який входить до групи компаній «Юнігран».  ПАТ«Малинський каменедробильний завод» - це кар'єр сірих гранітно-рапакових порід площею понад 70 га. Підприємство функціонує з 1953 року. Основна продукція - щебінь фракцій 2-5, 3-10, 5-10, 5-20, 20-40 мм, відсів 0,063-2 мм (митий), бутовий камінь, щебінь фракцій 4-8, 8-11 мм.

Викладачі кафедри відвідали також провідне підприємство регіону - ПрАТ «Малинська паперова фабрика - Вайдман» - це один з найбільших виробників ізоляційних компонентів в Європі. Підприємство на разі може вважатися сімейним бізнесом - адже 95% акцій підприємства належать швейцарській родині. Основна спеціалізація підприємства - виробництво різних виробів з паперу та картону. Підприємство не лише використовує провідні технології у виробництві, але й просуває і сімейні цінності. Викладачі кафедри були приємно здивовані технологічністю підприємства ти високим рівнем корпоративної культури.

Закінчилася екскурсія в чудовому і затишному місці в - Малинському лісотехнічному коледжі (МЛТК) – державному вищому навчальному закладі, заснованому у 1927 році. За 90 років своєї діяльності навчальний заклад підготував понад 20 тисяч спеціалістів. Цікаво, що територія Малинського лісотехнічного коледжу входить до складу Державного ландшафтного заповідника місцевого значення «Гамарня». Історична цінність заповідної території в тому, що тут в ХІХ-ХХ ст. проживала сім’я відомого дослідника, етнолога М. М. Миклухо-Маклая. Також коледж може пишатися властне створеним дендропарком, якому вже більше ніж 40 років і який постійно поповнюється цінними рослинами. Ще одна гордість - заснований у 50-х роках - історико-краєзнавчий музей «Природи і побуту Полісся», що є відомим не тільки в районі, а й за його межами. За успіхи у формуванні та збереженні музейного фонду України, йому було присвоєно звання «Зразковий музей».

Отже, екскурсія була насиченою, цікавою і продуктивною! І за це колектив кафедри економіки підприємств дуже вдячний професору кафедри політичної економії - Студінському В.А., який її спланував і взагалі зробив можливою! Сподіваємося, що не в останнє! Дякуємо за приємні враження та цікавий досвід!