9 листопада 2017 року була проведена лекція «Малий та середній бізнес в Україні: стан, виклики та перспективи»11 Листопада 2017р.

9 листопада 2017 року заслуженим економістом України, старшим науковим співробітником Національного інституту стратегічних досліджень Ляпіним Дмитром Вадимовичем була проведена лекція «Малий та середній бізнес в Україні: стан, виклики та перспективи» по дисципліні «Підприємництво та бізнес-культура» для студентів 2 курсу факультету економіки та управління.

Основні питання, що розглядались на лекції, стосувались законодавчого визначення малого бізнесу в Україні та ЄС, про зміни критеріїв віднесення підприємств до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств; показників розвитку підприємництва та його проблемам. За допомотичної звітності було доведено, чому малий і середній бізнес становить хребет національної економіки; приведено порівняння макроекономічних показників розвитку МСБ в Україні та ЄС; виділені можливі майбутні акценти державної політики щодо МСБ. Було розглянуто одне із завдань державної політики - «вирівнювання питомої вартості регулювання» – зменшення вартості регулювання для малого бізнесу. Характеристика М-ТЕСТу, зменшення витрат малого бізнесу за допомогою М-ТЕСТу.

Студенти позитивно сприйняли лекцію, подібні заходи мають перетворитися на добру традицію обміну досвідом та підвищення практичної наповненості лекційного матеріалу.

Дякуємо Ляпіну Дмитру Вадимовичу за цікаву і своєчасну лекцію, а такж доценту кафедри економіки підприємств - Шергіної Лідії Антонівні за ініціативу і організацію цієї події!